Sloga pružila otpor u prvom dijelu

Ne tako zanimljiva utakmica odigrana je 4. dana međunarodnog TV turnira u Doboju. Akteri su bili egipatski Al Ahli i domaćin Dobojska Sloga koja je poražena sa visokih 50:26 (19:16).
Igrači Davida Davisa su se tokom cijelog prvog poluvremena mučili protiv Dobojlija. Stalno su bili u zaostatku a u 14. minutu je bilo 7:12. Tek u 23. minutu (13:16) se budi egipatski sastav i na poluvreme odnosi 19:16 što znači da je napravio seriju od 6 golova.
Šta reći za drugo poluvrijeme... Igrači Dejana Vasilića kao da nisu imali snage da pariraju raspoloženim Egipćanima koji otvaraju drugi deo serijom 5:0 i odlaze na 24:16. Prvi gol u drugom dijelu Sloga postiže u 36. minutu a zatim Al Ahli dodaje još 4 vezana gola i tu je već bilo jasno u kom smjeru ide utakmica. U 53. minutu Al Ahli ponovo dodaje gas i odlazi na 43:22 što je u tom trenutku bila najveća prednost. Naravno, nisu se na tome zaustavili i na kraju su Egipćani brojali do 50.
Ramadan Mohsen je vodio egipatski sastav do pobjede sa 8 golova dok je dobojski sastav imao raspoloženog Stanka Stankovića sa 7 golova.

AL AHLI - SLOGA 50:26 (19:16)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 900. Sudije: Ognjen Danilović i Sebastijan Karan (BiH). Delegat: Srđan Jović (BiH). Sedmerci: Al Ahli 2(2), Sloga 2(1), Isključenja: Al Ahli 0, Sloga 0 minuta.
AL AHLI: Nabil Šerif 5, Mohsen Ramadan 8, Radi Mohamed 2, Ali Abdelrahman 3, Ihab Abdel Aziz 2, Mahmud Abdel Aziz 5, Taha Abdelrahman, Ahmed Kairi 4, Omar Sami 6, Ibrahim El Masri, Mohamed Laslin, Mohamed Magdi, Mohamed Jaser, Ahmed Hešam 6, Adel Ahmed 6 (2), Ibrahim Mohamed, Omar Kaled 2. Trener: David Davis.
SLOGA: Milutin Bogdanović, Mihailo Ristić 2, Jovan Todorović 1, Stanko Stanković 7, Vladan Marković, Bojan Tulendić 1, Mario Ćulum 1, Dario Đenadija 5, Slobodan Simić, Aljoša Karać, Dušan Miličević 3, Rajko Maričić 1, Emrah Muminović, Benjamin Salihović, Danilo Ristić 5, Nikola Stjepanović, Andrej Lazić, Božidar Bajović. Trener: Dejan Vasilić.