Bratsko Celje osvojilo sedmo mjesto, boljinod domaće Sloge

Jutros je na međunarodnom TV turniru „Doboj 2023“ od 10 časova odigrana utakmica za 7. mJesto između domaćina Sloge i Celja gde je slovenačka ekipa slavila pobJedu sa 42:27 (23:15).
Samo u prvih 7 minuta bila je prisutna neizvjesnost a zatim četa Alema Toskića dodaje gas i u 10. minutu je već 11:6. Već je bilo jasno da će Sloga upisati još jedan poraz na ovom turniru samo je bilo pitanje kojim rezultatom. Dejan Vasilić je ponovo dao šansu i mlađim igračima a u 26. minutu je već 13:20. Do kraja poluvremena obje ekpe dodaju gas a Celje ide na odmor sa +8.
U drugom poluvremenu Sloga dodaje gas i stiže na 19:24. Bilo je to kratkog daha jer u 48. minutu ponovo Celje ima preveliku prednost (21:31). Do kraja obje ekipe igraju nešto rasterećenije i 7. mjesto uzima Celje Pivovarna Laško.
Najefikasniji u dobojskom timu bio je Stanko Stanković sa 12 golova dok su Celje vodili sa po 6 golova Luka Perić i Amir Muhović.

ZA SEDMO MJESTO:

SLOGA - CELJE PIVOVARNA LAŠKO 27:42 (15:23)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 1.000. Sudije: Saša Bijelić i Miroslav Tovilović (Republika Srpska). Delegat: Srđan Jović (BiH). Sedmerci: Sloga 2(2), Celje 6(4), Isključenja: Sloga 8, Celje 4 minuta.
SLOGA: Milutin Bogdanović, Mihailo Ristić 2, Jovan Todorović 4 (2), Stanko Stanković 12, Vladan Marković 2, SeELrgej Šarić, Mario Ćulum 4, Dario Đenadija, Aljoša Karać, Ilija Krajina, Rajko Maričić, Emrah Mumimović, Benjamin Salihović, Danilo Ristić 3, Nikola Stjepanović, Andrej Lazić, Božidar Bajović. Trener: Dejan Vasilić.
CELJE PIVOVARNA LAŠKO: Rok Zaponšek, Gal Gaberšek, Luka Perić 5, Tadej Mazej, Grega Krečič 2, Tim Cokan 5, Nik Ćirović 3, Vukašin Antonijević 5, Ante Ivanković, Mitja Janc, Leon Gregorič 2, Amir Muhović 6, Uroš Milićević 5, Vid Kačičnik 3, Rok Zaponšek, Stefan Žabić, Stefan Dodić, Žiga Mlakar 4. Trener: Alem Toskić.