54.Međunarodni rukometni TV turnir "Doboj 2023": Zagreb osvojio peto mjesto

Posljednjeg dana 54. izdanja TV turnira šampiona rukometaši Zagreba pobijedili su aktuelne prvake Makedonije –Eurofarm Pelister.

Hrvatski prvaci tom pobjedom osvojili su 5. mjesto na ovom prestižnom pripremnom turniru, a nastup završavaju s dve pobjede i dva poraza. Konačan rezultat je bio 26:24 (16:13).

U sastavu kao i u prethodne tri utakmice nije bilo Zvonimira Srne i Filipa Glavaša, a s tribina su ovaj meč odgledali i golman Ante Grbavac i desno krilo Paolo Kraljević. Utakmica s Pelisterom bio je drugi na rasporedu posljednjeg dana turnira, a početak utakmice odsviran je tačno u podne. A u posljednjoj utakmici turnira Hrvati su pokazali dobru igru protiv sjajnog protivnika s kojim će odmjeriti snage i u ovogodišnjoj  Ligi šampiona. Na krilima najiskusnijih – Timura Dibirova i Ivana Čupića, ali i mladog i raspucanog Miloša Kosa, Zagrebčani su već do poluvremena poveli sa 16:13 uz šest golova Ivana Čupića, po četiri Timura Dibirova i Miloša Kosa i po jedan Adina Faljića i Luke Lovre Klarice. Četiri odbrane imao je u prvom poluvremenu Matej Mandić.

Nastavak utakmice bolje otvaraju Makedonci, a Zagrebčanima je trebalo čak sedam minuta da postignu prvi gol preko Suholežnika s crte. Ipak, ostatak drugog poluvremena protiče u igri gol za gol te tako Zagrebčank uspjevaju da zadrže svoju prednost i upišu drugu pobjedu na turniru. I tako će nakon punih 17 dana rukometaši Zagreba otići na zasluženi odmor od nekoliko dana.

ZAGREB - EUROFARM PELISTER 26:24 (16:13)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 1000. Sudije: Dejan Berjan i Goran Ilić (BiH). Delegat: Zvjezdana Nedić (BiH). Sedmerci: Zagreb 4(3), Eurofarm Pelister 7(5). Isključenja: Zagreb 6, Eurofarm Pelister 10 minuta.

ZAGREB: Panjtar, Mandić 12 odbrana + 1 gol; Kos 6, Ćavar 1, Faljić 2, Klarica 1, Gojun 1, Klis, Buvinić, Sirotić, Čupić 6(3), Dibirov 5, Kavčić, Morales 1, Suholežnik 1, Šprem 1, Celegin.

EUROFARM PELISTER: Lesjak 4 odbrane, Gedban 1 odbrana; Cehte 2, Kuzmanovski 8(5), Tajnik 1, Kisum, Borzaš 2, Tankoski 1, Kosteski 2, Nilsen, Petrović 2, Atanasijević Petar 1, Đorgoski 1, Vasilev 2, Peševski 2, Atanasijević Pavle, Stevanović, Kizić.