54.međunarodni rukometni TV turnir šampiona "Doboj 2023": Voša bronzana

Nevjerovatno zanimljivu utakmicu smo gledali u Doboju na međunarodnom TV turniru gde je srpski šampion Vojvodina uspeo da porazi najtrofejniji francuski klub Monpelje. Četa Borisa Rojevića je slavila posle penala a rezultat u regularnom delu je bio 29:29 (17:12).

Iako su igrači Patrisa Kanajea važili za izrazite favorita ipak teren 40x20 je pokazao nešto drugo. Monpelje dobro otvara prvo poluvrijeme i vodi 9:5 u 15. minutu. Vojvodina nije mogla da pronađe željeni ritam te dozvoljava Francuzima da povećaju svoje vođstvo na 17:12 gdje se odlazi na odmor.

Drugo poluvreme će Boris Rojević sigurno dugo pamtiti. Posle Celja i Zagreba i velike potrošnje energije, Novosađani skupljaju snagu i u 43. minutu dolaze do preokreta (21:22). Ponovo se vraća Monpelje u igru a Novosađani prate. Usledila je igra gol za gol da bi Monpelje u poslednji minut ušao sa dva igrača manje. Kanaje nije povukao Desbonea. Pokušali su Francuzi da zaprete „Voši“ ali je ostalo samo da se izvede slobodno bacanje koje završava u rukama igrača Vojvodine.

Ulazi se u neverovatnu penal seriju. Nije bilo promašaja u prve četiri serije. Iskusni Staš Skube je promašio, ali to čini i Stefan Sunajko. Još jedna dobra šansa je propuštena jer je kapiten Valenta Port pogodio prečku a zatim greši i Rogan. Staš Skube je u 13. seriji pokušao ali mu je opet Trnavac skinuo sedmerac da bi Baris Puhovski trećim golom u seriji stavio tačku za veliko slavlje Novosađana u Doboju.

U ekipi Monpeljea najefikasniji je bio Kilijan Vilmino sa 7 golova dok je novosadski sastav do velike pobede vodio Stefan Sunajko sa 10 golova.

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 1.200. Sudije: Marko Boričić i Dejan Marković (Srbija). Delegat: Zorica Mašić (Srbija).

MONPELJE: Martin Nils, Diego Simonet 4, Kilijan Vilmino 7, Aleksis Bertije 3, Lukas Pelas 3, Čarls Bolzinger, Ahmed Hešam 4, Artur Len, Staš Skube 1, Karl Konan 1, Matje Korne 1, Adrien Duboa 2, Brajan Monte 6, Valentan Port 5, Remi Desbone, Veron Načinović 3 . Trener: Patris Kanaje.

VOJVODINA: Fran Lučin 1, Vukašin Vorkapić 4, Milan Milić 6, Miljan Vukovljak, Mohamed Aziz Aidi 1, Andrej Trnavac, Darko Milenković 3, Stefan Sunajko 10, Miljan Pušica, Bojan Rađenović 1, Živan Pešić 1, Đorđe Draško, Branko Tomić 6, Vasilije Borojević, Luka Rogan 2, Milian Golubović 1, Baris Puhovski 4, Maruan Šuiref. Trener: Boris Rojević.