Lice iz Brčkog ponovo u centru pažnje: Prvoj ligi trebaju ovakve utakmice, ne i Vojislav Vuković

Foto/ Slavija INFO

Fudbaleri Slavije i Ljubića su u 2. kolu Prve lige Republike Srpske podijelili po bod odigravši 1:1 u Istočnom Sarajevu.

Dosadna kiša 90 minuta i sudija Vojislav Vuković su se 90 minuta zaista trudili da pokvare prvu utakmicu u Istočnom Sarajevu ove sezone, ali ko je ovu utakmicu posmatrao bez nekih emocija prema jednoj od ekipa mogao je zaista da uživa. Za standarde Prve lige Republike Srpske ovo je bila i više nego kvalitetna fudbalska predstava, sa dosta šansi.

Tome treba zahvaliti i Ljubiću koji je došao da igra u Istočno Sarajevo. Nije Milan Stanivuković parkirao autobus na gostovanju, ostavio ga je tamo gdje mu je i mjesto, na parkingu ispred stadiona i tražio je svoju šansu. Imao ih je nekoliko, osim postignutog pogotka u 54. minuti Nemanje VIdovića, tri puta se u šansama našao Aleksandar Žižak, sva tri puta je Nedžibović odbranio, a jednu šansu je dodao i Dejan Banjac, i nju je odbranio golman Slavije.

Sa druge strane, Slavija je imala i veći broj šansi i gotovo je nevjerovatno da je postigla samo jedan gol. Penal kojeg je odbranio gostujući golman, još nekoliko šuteva koje je Stupar zaustavio, prečka Đorđa Avdalovića, stativa Stefana Radakovića, nekoliko lopti tik pored stative. Zaista, jedna utakmica za kakvu se nadamo da će postati svakodnevnica u Prvoj ligi Republike Srpske.

Na sve to jako korektne obje ekipe, u granicama sportskog je sve proteklo. Ljubić je nakon postignutog pogotka pokušavao maksimalno da umrtvi igru, koristili su svaku priliku da uspore, ponekad i zalegnu na teren, ali to nije nešto što im se može zamjeriti. Oni su zadovoljni svojim osvojenim bodom, a Slavija iako količinom stvorenih šansi može biti zadovoljna, realizacijom i krajnjim ishodom ipak ne može.

Nažalost, ona treća strana koja je sastavni dio fudbala svojski se trudila da sve što igrači lijepo uradi proba poništiti. Potpuno nerazumijevanje igre sudije druge grupe iz Brčkog, na kojeg gotovo po navici brojni klubovi imaju pritužbe još jednom je nastojao ukrasti show. Bojan Regoje nije mogao skriti svoje razočarenje onim što je radio Vojislav Vuković iz Brčkog, a odavno neki fudbalski arbitar u Istočnom Sarajevu nije izazvao ovoliki revolt kao što je to uradio on. A, nije mu ni prvi put.

Imao je i Milan Stanivuković mnogo toga da mu zamjeri tokom same utakmice, naročito kod penala za Slaviju kada je lopta očigledno napustila granice igrališta prije toga i trebao je to biti korner za Sokolove, a u nastavku akcije sa dosta zadrške svira i penal nakon duela Stupara i Arbinje. Ali, bod osvojen u Istočnom Sarajevu zasigurno je saprao gorčinu nastalu uslijed Vukovićevog suđenja.

Sloboda : Radnik
Željezničar : Ljubić
Sutjeska : Velež
Omarska : Romanija
Famos : Rudar Prijedor
BSK : Slavija
Laktaši : Modriča
Leotar : Kozara