Velež još jednom bolji od Drine

VELEŽ TREĆI PUT UZASTOPNO SAVLADAO DRINU

U 7. kolu Prve lige RS Velež je danas u Nevesinju savladao Drinu rezultatom 1:0. Gol vrijedan tri boda već u 7. minutu postigao je Srđan Drašković nakon centaršuta Gorana Prodanovića. Nevesinjci danas nisu odigrali na nivou prethodnih utakmica na Gradskom stadionu, ali su ipak zabilježili trijumf koji ih je smjestio na četvrto mjesto prvenstvene tabele.

U prvom poluvremenu rivali su igrali čvrsto, dok je nastavak donio mnogo jači ritam sa dosta prilika. Velež je u 54. minutu mogao da susret trasira u željenom pravcu, ali je udarac Popovića sa bijele tačke zaustavio golman Marković. Penal je nakon solo prodora iznudio Drašković.

Drina je do kraja utakmice imala više loptu u posjedu, gosti su dva puta pogađali okvir gola, ali se rezultat nije mijenjao.

Narednog vikenda na programu je hercegovački derbi Leotar – Velež.

Vel Dri 03

VELEŽ – DRINA 1:0 (1:0)

Gradski stadion u Nevesinju. Gledalaca: 350. Darko Vukojević (Doboj). Strijelac: Drašković u 7. minutu.

VELEŽ: Vukanović, Abaza, Petković, Anđelović, G. Prodanović, Popović, Drašković (Kljakić), Lusio, Neves (Repović), S. Prodanović (Botić), Gutić.

DRINA: Marković, Marić, Jokić, Andrić, Gavrić ( Jezdić), Ilić, Tadić (Hadžiavdić), Bogdanović, Vidović (Delić), Janjić, Čulum.

Omarska 1 : 2 Sloboda
Sutjeska 3 : 2 Famos
Željezničar 2 : 4 BSK
Radnik 1 : 0 Laktaši
Ljubić 2 : 1 Leotar
Velež 1 : 0 Drina