Petarda Modriči

Sloboda - Modriča 5:0

Fudbaleri mrkonjićke Sloboda Nova banka, u 8. kolu Prve liga Republike Srpske pobijedili su ekipu Alfa Modriča 5:0.

Pobjeda Mrkonjićana je zaslužena, a izvojevana je protiv izuzetno borbene ekipe i po teškom terenu, natopljenom vode.

Prvo poluvrijeme je odigrano po jakom pljuski, što je stvaralo velike probleme igračima pri kontroli lopte.

Fudbalerima Slobode ovo je treća vezana pobjeda u nizu i napravili su veliki iskorak na tabeli. U preostali dio šampionata ulaze mirno.

Sloboda je povela u 26 minutu golom mrkonjiće „crne strijele“ Timara Luisa. On je jednu odbijenu loptu odlično prihvatio i sajnim šutem sa 18 metara matirao Kertića.

To je bio i rezultat prvog poluvremena. Gosti su  igrali dobro i organizovano su  se branili. Međutim, u napadu ništa konkretno nisu uradili, dok su domaći fudbaleri propustili još tri prilike za pogodak.

U drugom poluvremenu, druga slika na terenu. Gosti pokušavaju da ugroze gol Vukovića, što fudbalerima Slobode stvara prostor za brze kontranapade. Koje munjevito izvode preko Luisa i Zekanovića. A ovaj drugi prva je napast za gol Modričana i šutira iz svih pozicija.

Igaro se 24. minut drugog poluvremena, kada je Predrag Zekanović, sjajnim šutem pogodio za 2:0. Tri minuta kasnije rezultat je 3:0 za Slobodu, a strijelac je Zekanović. Svoju odličnu partiju prvi tobdžija Mrkonjićana u 78. minutu završava još jednim prelijepim, svojim trećim golom za ubjedljivo vođstvo od 4:0.

Tačku na pobjedu Slobode Nova banka od 5:0 stavio je Ognjen Soldat, u 83. minutu svojim prvim golom u ovogodišenjem šampionatu. Poslednji  gol je postigao u poslednjem kolu prošlog šampionata protiv ekipe Omarske.

Šef stručnog štaba Sloboda Nova banka Marko Tešić, zadovoljan je igrom i ubjedljivom pobjedom svoje ekipe.

-Želim da čestitam i jednoj i drugoj ekipi na borbenosti i igri na ovako teškom terenu. U prvom poluvremenu gotovo da nije bilo uslova za normalu igru, jer je stalno padala kiša. Teren je diktirao način igre, a mi smo se odlučili za duge lopte. Uspjeli smo na vrijeme postići golove. Modriča ima kvalitet. Meni je žao što uslovi za igru i teren nisu bili bolji da pokažu obe ekipe svoje kvalitete. Drugo poluvrijeme smo se malo povukli i brzim kontranapadima ugrožavali gol Modriče, te rutinski priveli kraju utakmicu i zasluženo pobijedili. Dolazi nam novi  meč, idemo  u Foču, čeka nas  Sutjeska. Spremićemo se i malo opraviti. Momci su se zaista mnogo potrošili po ovako teškom terenu - kaže Tešić.

Strateg Modričana Joco Stokić, vidino je bio razočaran ubjedljivim porazom svoje ekipe.

-Iz osam kola imamo jedan bod. Situacija nije nimalo dobra. Sada dolazimo da nam je svalki meč izuzetno bitan. Što se tiče današnje utakmice ne bih puno pametovao, sve se vidjelo na terenu. Prvo poluvrijeme smo uspjeli nekako da pariramo. Imali smo i malo sreće, da ne primimo još koji gol.  Drugom poluvremenu smo pokušali da malo izađemo iz zone odbrane i da napadnemo gol Slobode, ali to nije išlo. U narednom meču igramo protiv Kozare, i ta utakmica nam bukvalno znači život. Nalazimo se  u velikoj rezultatskoj krizi. Biće stvarno teško, ali mi nemamo izbora nego da idemo na pobjedu- kaže Stokić.

Sloboda 5 : 0 Modriča
Kozara 0 : 0 Slavija
Borac 1 : 1 Rudar Prijedor
Drina 3 : 1 Romanija
Leotar 2 : 1 Velež
Laktaši 5 : 0 Ljubić
BSK 1 : 1 Radnik
Famos 2 : 1 Željezničar