Dok polako sumiramo utiske prvog vikenda jeseni koji je obilježilo hladno i kišovito vrijeme baš onakvo kakvo dolikuje za ovo godišnje doba, mještani Čečave imali su priliku da uživaju u čarima najvažnije sporedne stvari na svijetu te isprate utakmicu 6. kola Regionalne lige ,, Centar “.

Domaća ekipa Ukrine ugostila je ekipu Hajduka iz Kožuha.

Hladno i kišovito vrijeme nije spriječilo mještane Čečave i okolnih sela da isprate ovu fudbalsku utakmicu i pruže podršku domaćoj ekipi u borbi za bodove.

Domaća ekipa odlučna da bodovi ostanu u Čečavi krenula je od samoga početka silovito da dejstvuje ka golu gostujuće ekipe.

Sjajna igra krunisana je golom već u 9. minuti utakmice kada Kojić sjajno pronalazi D. Vučića koji još ljepše glavom šalje loptu u mrežu za vođstvo domaće ekipe od 1-0.

Poljuljana protivnička ekipa grčevito se branila od opasnih napada domaće ekipe, ali nije dugo izdržala, jer već u 18. minuti domaćin duplira svoju prednost golom Vidića za vođstvo od 2-0.

Gosti prijete u dva navrata sa distance, ali bez veće opasnosti da ugroze gol domaće ekipe.

Na drugoj strani domaći fudbaleri propuštaju par izglednih šansi da zatresu mrežu protivnika.

Novi gol na utakmici u 42. minuti postiže Markuljević koji iz slobodnog udarca pogađa za vođstvo Ukrine od 3-0.

Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 3-0 u korist Vidovićeve ekipe.

Nastavak igre donosi nam pravu goleadu, Kojić u 47. minuti perfektno pogađa za vođstvo od 4-0.

Odmah minut nakon toga svojim drugim golom na utakmici D. Vučić pogađa za  5-0.

Šanse pred golom gostiju redale su se jedna za drugom, a publika je osjetila da domaći mogu još koji puta da zatresu mrežu protivnika te pružila dodatni vjetar u leđa Vidovićevim momcima.

Igrao se 56. minut kada domaća ekipa postiže šesti gol na utakmici, a strijelac gola bio je mladi Zarić.

U 59. minuti gosti smanjuju rezultat na 6-1.

Dvostruka izmjena u redovima domaće ekipe izvršena je u 62. minuti kada na zasluženi odmor odlaze Kulaga i Vidić, a u igru ulaze Pejičić i Stokić.

Gosti u 63. minuti postižu svoj drugi gol, te smanjuju rezultat na 6-2.

Nisu domaći posustali nakon primljenog gola, te ponovno kreću ka golu protivnika u želji da zatresu još koji puta mrežu.

Igrao se 74. minut utakmice Živković centrira sa 40ak metara od gola protivnika na ivicu kaznenog prostora, a Vujičić sjajnim evrogolom koji se rijetko viđa na našim terenima pogađa za vođstvo od 7-2 u korist domaćina i erupciju oduševljenja među navijačima koji su velikim aplauzom nagradili strijelca gola.

U 76. minuti Zarić izlazi iz igre, a u igru ulazi Popović, a dva minuta nakon toga iz igre izlazi Vujičić koga mijenja Vasiljević.

U nastavku igre viđen je i osmi gol u 84. minuti koji je djelo upravo Vasiljevića.

Utakmica je završena pet minuta prije regularnih 90. minuta sa rezultatom od 8-2.

U ovom kolu strijelci su bili izuzetno raspoloženi i na ostalim terenima ,, Centra “, a na osam susreta postignut je 51 gol.

U narednom 7. kolu fudbaleri Ukrine gostuju u Kostajnici kod ekipe Naših krila. Utakmica se igra u subotu 30.09. od 15:30 časova.

FK ,, Ukrina “ 8-2 FK ,, Hajduk “ Kožuhe

Skugrić : Crvena zvijezda
Sloga : Trebava
Ozren : Vučijak
Rudar 2 : 2 Omladinac
Hajduk (B) : Ukrina
Naša krila 2 : 1 Željezničar
Hajduk (K) : Zvijezda