Napadači pucali ćorcima

Gorica - Naprijed

Derbi 7. kola Druge lige,  Zapada  između Gorice iz Šipova i banjalučkog Naprijeda završen je bez pobjednika i bez golova - 0:0.

Bila je to jedna poprilično tvrda utakmica u kojoj su domaći fudbaleri preko Mirka Šobića imali veliku šansu u samom finišu meča, ali prečka bila saveznik gostujuće ekipe.

S druge strane igrači Naprijeda  imali su dvije stopostotne šanse u prvom poluvremenu, ali ih je zaustavljao sjajnim obranama golman Gorice Radovan Ilić.

Nakon utakmice komentar su dali treneri oba tima. Duško Sakan, šef stručnog štaba Gorice nam je  rekao:

-Utakmica čvrsta, borbena, sa po jednom pravom šansom na obe strane, neriješeno je možda i najrealnije. Šteta što nije bilo golova jer je atmosfera bila sjajna, pratilo nas je 400 gledalaca. Čestitam mojim momcima na trudu i želji, zaslužuju sve pohvale, s obzirom da od početka sezone  igramo bez nekoliko  standardnih prvotimaca.

Trener Naprijeda Nebojša Anđelić izjavio:

-Očekivano teško gostovanje za nas iz kojeg nosimo jedan bod kojim možemo biti zadovoljni. Što se tiče samog toka utakmice mislim da smo imali  veći posjed lopte od Gorice, ali bez previše izglednih prilika. Prvo poluvrijeme smo imali dve odlične situacije. Golman Ilić i prečka su nas onemogućili da stignemo do gola.  Drugo poluvrijeme smo imali nekoliko odličnih situacija iz tranzicija da ugrozimo gol protivnika, ali nekako smo zakazali u završnim pasovima ili udarcima. Na kraju to nas je moglo koštati u 90 minuti. Tada su naš golman i prečka zaustavljali Goricu. Prava muška utakmica, puna tempa, poteza i svega onoga što krasi fudbal. Na kraju možemo biti zadovoljni podjelom bodova. Ekipi Gorice se zahvaljujem na gostoprimstvu i želim im svu sreću u nastavku šampionata. Posebno bi se zahvalio navijačima kako našim tako i domaćim, pokazali su kako se voli klub. Pune tribine, nas koji radimo ovaj posao, svakako raduju i zbog toga se i igra fudbal. Nije bilo pobjednika na terenu ali pobjednici kola su ovaj put navijači.

Jedinstvo 4 : 0 Čelinac
Brdo 1 : 4 Crni vrh
Proleter 3 : 0 Progres
Gorica 0 : 0 Naprijed
Tekstilac 1 : 0 Sloga (T)
Sloboda 0 : 3 Polet 1926
FSA 2 : 2 Dubrave
Borac 2 : 0 Sloga (S)