Sutjeska po notama Mojovića

Mojović igrač utakmice/ Nikola Kulaga

Fudbaleri Sutjeske iz Foče su u zaostalom meču 7. kola Prve lige savladali na stadionu kraj Ćehotine Famosa sa 3:2.

Nije imao Darko Vojvodić u ovom meču na raspolaganju nekoliko prvotimaca, Stjepanovića, Abrega, Blažića, Škrbu, Perovića, Hrkala, Bjeloša, pa su se u prvom timu našla i dvojica juniora u samom vrhu napada. Nikša Tomašević je nagrađen za svoje golove u juniorskoj konkurenciji, a debi u dresu Famosa upisao je Đorđe Golijanin.

Opet je ključni čovjek u trijumfu Fočaka bio kapiten Nikola Mojović, koji je učestvovao kod sva tri pogotka. Prvo je u petoj minuti iskoristio asistenciju prezimenjaka Dejana, ušao u kazneni prostor, oslobodio se čuvara i pogodio za 1:0.

Bio je to i rezultat prvog dijela, a do kraja poluvremena bilježimo odličan pokušaj kapitena gostiju, Marka Tešanovića, Pajević lijepo interveniše, a na drugoj strani Marko Terzić spriječava Darija Blagojevića da se raduje odličnom intervencijom, pa se na poluvrijeme ide sa 1:0.

Dva brza gola domaćih na startu drugog poluvremena pokazuju u kome će pravcu ova utakmica otići. Korner je izveo Nikola Mojović, a Vide Ivanović pogađa za 2:0. Igrala se 48. minuta. Uslijedila je potom šansa Slaviše Ristovića, Terzić brani, ali u 53. minuti nije bilo spasa. Nikola Mojović je asistent, a Dario Blagojević pogađa za 3:0.

Nije Sutjeska imala dugo tri gola razlike. Kapiten gostiju, Marko Tešanović, nije često strijelac, ali se i on poradovao kraj Ćehotine. Pogodio je precizno gol Miloša Pajevića i smanjio rezultat.

Do kraja utakmice Famos stiže do još jednog gola. Igrala se 82. minuta, Alonzo Pirt je pronašao u kaznenom prostoru Draška Kuljanina, a ovaj trese mrežu Pajevića za 3:2. U preostalih desetak minuta Sutjeska ipak uspjeva da sačuva svoj gol, nije bilo promjene rezultata, pa Fočaci polako, ali sigurno, izlaze iz početne krize u kojoj su se nalazili na početku sezone i sada su već 10, dok Famos bilježi drugi uzastopni poraz, te su sedmi na tabeli.

SUTJESKA - FAMOS 3:2 (1:0)
Gradski stadion u Foči
Gledalaca: 150
Sudija: Marko Taborin (Zvornik)
Strijelci: 1:0 N. Mojović 5, 2:0 V. Ivanović 47, 3:0 Blagojević 52, 3:1 Tešanović 56, 3:2 Kuljanin 65
Žuti kartoni: -

SUTJESKA: Pajević, D. Mojović, N. Mojović (od 78. B. Radović), Milutinović, Mihajlović (od 70. Gagović), Blagojević (od 60. Sekulić), Mitrašinović, Đorđević, L. Radović (od 46. Ivanović), Samardžić, Ristović (od 70. Pavlović)

FAMOS: M. Terzić (od 65. Rončević), Tomašević (od 65. Kuljanin), Cicović, Vranešić (od 53. Sudžum), Golijanin (od 57. Gomeš), Pirt, Danilović, Tešanović, Lazić, Tiro, Marković

Sloboda : Radnik
Željezničar : Ljubić
Sutjeska : Velež
Omarska : Romanija
Famos : Rudar Prijedor
BSK 1 : 2 Slavija