Partizan krenuo porazom

Željko Obradović

Partizan Mozzart Bet je počeo novu evroligašku sezonu gostovanjem protiv Makabija u Tel Avivu. Na startu najkvalitetnijeg evropskog takmičenja, crno-beli su izgubili od "Ponosa Izraela" sa 96:81.

Nakon izjednačene borbe u uvodnim minutima susreta, domaći tim je preko Lorenca Brauna stigao do prve osetnije prednosti. Pokušali su crno-beli da dođu do izjednačenja preko Avramovića i Smailagića, ali su Kolson i Braun efikasnom igrom doneli svom timu +11 nakon prvog perioda igre.

U drugoj četvrtini, košarkaši Partizana Mozzart Bet uspevaju da se približe na jednocifrenu razliku, ali su do odlaska na petnaestominutnu pauzu domaći uspeli da ponovo steknu dvocifrenu prednost i uđu u drugo poluvreme sa prednošću od 12 poena.

U durgom poluvremenu, domaći su uspevali i da značajno uvećaju svoje vođstvo, da bi košarkaši Partizana do kraja meča uspeli da smanje razliku na konačnih -15.

Nakon meča, trener crno-belih Željko Obradović je na konferenciji za medije izjavio:

"Moram da čestitam Makabiju jer su odigrali dobru utakmicu. Imali smo plan kako da igramo večeras i bio je dobar plan. Realnost je nešto sasvim drugačija, spremali smo se na jedan, a igrali na potpuno drugi način. Naša ideja je bila da kontrolišemo napad, da ne uzimamo ishitrene šuteve, da ne dozvolimo igračima Makabija da se rastrče po terenu, da ne postižu lake poene i ne dolaze do ofanzivnog skoka. U prvom poluvremenu je sve bilo suprotno – imali su 18 asistencija, sedam ukradenih lopti, a mi smo imali sedam asistencija i osam izgubljenih lopti. Ispod našeg koša oba tima imala su po sedam skokova. Oni su ubacili 27 od 55 poena na poluvremenu iz tranzicije ili posle ofanzivnih skokova, što je previše. Posle toga smo imali nekakvu reakciju. Ali igrali smo loše. Kada igramo loše, onda je do trenera, treba da pogledamo snimak i shvatimo zašto se ovo dogodilo. Moraću da se konsultujem sa stručnim štabom, da vidimo šta nam je činiti, jer ovo što smo igrali večeras nije ono što mi želimo. Verujem da ovaj tim ima kvalitet da bude bolji u odbrani i pametniji u napadu", istakao je Obradović.