Šamčani u petoj brzini

Damjan Ćosović

Fudbaleri šamački Borac ostvarili su pobjedu u gostima kod ekipe Dubrava rezultatom 0:1, u utakmici 8.kola Druga liga Republike Srpske, grupa  Zapad.

Trenutak odluke dogodio se već u 6. minutu kada je napadač Borac Petar Marčeta pogodio i donio nova velika tri boda za Šamački Borac.

Veznjak Borca Damjan Ćosović prokomentarisao je meč sa Dubravama:

-Nakon pobjede nad Slogom iz Srpca, podigli smo se i vjerovali smo u dobar rezultat u Dubravama. Poveli smo ranim pogotkom Marčete, što je dosta olakšalo dalji tok utakmice. Taktički smo dobro stajali, ispoštovali smo dogovore iz svlačionice . Borili smo se za svaku loptu, meni je lično prijala promjena formacije gdje sam dobio malo ofanzivniju ulogu. Nismo dozvolili domaćinu mnogo prilika, pokazali smo još jednom da smo defanzivno dobra i tvrda ekipa. Pohvalio bih još suđenje , i domaću ekipu koja je bila maksimalno fer i korektna, želim im sreću u nastavku prvenstva.

Čelinac 1 : 5 Sloga (S)
Dubrave 0 : 1 Borac
Polet 1926 1 : 0 FSA
Sloga (T) 9 : 0 Sloboda
Naprijed 2 : 0 Tekstilac
Progres 0 : 1 Gorica
Crni vrh 1 : 3 Proleter
Jedinstvo 1 : 2 Brdo