Igmanu nestalo gasa u drugom poluvremenu, Zrinjski slavio u Mostaru

Zanimljiva utakmica u Mostaru/ Hercegovina.in

Košarkašice mostarskog Zrinjskog su u 2. kolu prvenstva BiH savladale Igman iz Istočnog Sarajeva 81:73.

Odigrao je Igman jako dobro držao odbranu na visokom nivou, a u napadu kažnjavao domaće, pa na polovini druge četvrtine, poslije trojke Ine Popović, tim Zorana Šehovca ima velikih +18, 32:14.

Tek tada se budi domaća ekipa, dozvoljava Igmanu u narednih pet minuta druge dionice svega četiri poena i zaostatak na poluvremenu smanjuje na pristojnih -10, 36:26.

U drugom poluvremenu puno bolja igra domaćih košarkašica, pa u 3/4 neutrališu prednost Igmana i u posljednjih 10 minuta se ulazi sa egalom, 51:51.  Zrinjski uspjeva u 4/4 da prelomi utakmicu i stigne do pobjede 81:73.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Sara Herceg sa 25 poena, a Katja Bakalar je ubacila 16. Kod Igmana, najbolja i jedina dvocifrena bila je Ester Kofler sa 29 poena, kojima je dodala 15 skokova.