Parni valjak u naastavku srušio Cibonu

U trećem kolu AdmiralBet ABA lige, crno-beli su zabeležili treću pobedu u regionalnom šampionatu. Parni valjak je savladao Cibonu sa 96:67 (16:25, 20:17, 31:18, 29:7)

Parni valjak je upisao i treću pobedu u AdmiralBet ABA ligi! Crno-beli su u Štark areni odigrali Klasik regiona protiv Cibone i ostvarili trijumf sa 29 poena razlike.

Gosti iz Zagreba su imali i dvocifrenu prednost tokom prvog poluvremena, da bi košarkaši Partizana Mozzart Bet u smiraj druge deonice prišli na -6 i tako najavili ono što će uslediti u drugom poluvremenu.

U trećoj četvrtini, Parni valjak je nakon nekoliko minuta košem Džejmsa Nanelija uspeo da povede po prvi put na meču. Od tada, na parketu je praktično postojao samo jedan tim, a rezultatska prednost Partizana Mozzart Bet je rasla iz minuta u minut.

Na kraju, 96:67 za treći trijumf crno-belih u regionalom šampionatu.

Nakon meča, trener Partizana Mozzart Bet Željko Obradović je na konferenciji za medije izjavio:

„Hvala svim ljudima koji su došli na utakmicu i vodili ekipu, ponovo lepa atmosfera. Košarkaškom klubu Cibona želim sve najbolje. Ekipa koja ima tradiciju, vrhunske rezultate, dvostruki prvaci Evrope, osvajači Kupa Kupova, da se nađu u ovoj situaciji. Da što pre izađu iz nje i da neko prepozna šta je klub i da se pomogne, da se što pre vrate tamo gde zaslužuju. Počeli smo neodgovorno, ulazak na parket Pantera i Nanelija preokrenuo je tok meča. Zahvalio sam se, oni su ti koji su uneli pozitivnu energiju. Najvažnija je pristojna minutaža, niko nije bio previše vremena na parkeru. Statistički, Balša preko 20, svi ostali ispod i Ognjen, koji je imao problema pred prošlu utakmicu, pa nije ni bio sa ekipom u hali u Vilerbanu. Cibona je odigrala dobro prvo poluvreme, a mi prilično dobro drugo. Sve najbolje Ciboni u nastavku takmičenja“, poručio je Obradović.

Partizan Mozzart Bet: Vukčević 6, Ledej 11, Avramović 8, Koprivica 15, Panter 2, Smailagić 9, Jaramaz 7, Naneli 17, Trifunović, Anđušić, Doužer, Ponjitka 7

Cibona: Vuković 2, Radovčić 2, Perasović, Mustapić 17, Proleta 4, Majcunić 9, Pavković, Aranitović 21, Stejn 7, Buljan 3, Bošnjak 2

(Foto: Dragana Stjepanović)

Igokea m:tel 91 : 82 SC Derby
Cedevita Olimpija 97 : 68 Split
Borac Mozzart 87 : 93 Crvena zvezda Meridianbet
FMP Soccerbet 73 : 83 Mega MIS
Partizan Mozzart Bet 96 : 67 Cibona