Oslabljeni Glasinac odnio bod iz Bileće

Šest golova u Bileći

Hercegovac i Glasinac su u 10. kolu drugoligaškog "istoka" podijelili po bod u Bileći odigravši 3:3.

U utakmici koja je donijela dosta nervoze, naročito u drugom poluvremenu, pune ruke posla za sudiju Luku Maletića, domaći do gola dolaze u 28. minuti. Strijelac je bio Tripo Jokanović. To je ujedno bio i rezultat prvog dijela, a u nastavku kiša golova, ali i kartona.

Samo što je krenulo drugo poluvrijeme Glasinac preokreće rezultat. U 47. minuti pogađa Nikola Marić, a dvije minute kasnije i kapiten Aleksandar Pejanović, pa Glasinac dolazi do velike prednosti.

Radost Sokočana trajala je desetak minuta, a onda rezervista Marko Ilić, samo što je ušao u igru umjesto Srđana Andrića pogađa za 2:2. Nije se dao Glasinac, iako bez nekoliko standardnih prvotimaca, pa u 65. minuti dolaze do novog vodstva. Strijelac je sada Luka Novosel, igrač koji je ušao sa klupe.

No, ni ovaj put Sokočani nisu sačuvali prednost, jer Marko Ilić drugim golom postavlja, ispostaviće se, konačnih 3:3.

HERCEGOVAC - GLASINAC 3:3 (1:0)
Gradski stadion u Bileći
Gledalaca: 150
Sudija: Luka Maletić (Bijeljina)
Strijelci: 1:0 Jokanović 28, 1:1 Marić 47, 1:2 Pejanović 49, 2:2 Ilić 59, 2:3 L. Novosel 65, 3:3 Ilić 67
Žuti kartoni: M. Vujović, Komnenić, Salatić, Đorđić (Hercegovac), Čortan, J. Vuković, Pejanović, Novosel, Kreštalica (trener) (Hercegovac)

HERCEGOVAC: Dželatović, Salatć, Andrić (od 58. Ilić), Popadić, Đorđić, M. Vujović, Aćimović, F. Vujović, Jokanović, Kešeljević (od 74. Milojević), Komnenić

GLASINAC: Jolović, Čortan, Marić, J. Vuković (od 52. Novosel), Deurić, Kapović, Gladanac, Škobo, Lizdek, Lončarević, Pejanović

Jedinstvo (B) : Vlasenica
Drina HE : Guber
Mladost (R) : Podrinje
Jedinstvo (R) : Proleter
Stakorina : Zadrugar