Sloga savladala Hercegovinu

Rukometaši Sloge zabilježili su novu prvenstvenu pobjedu, slavili su protiv Hercegovine na svom terenu rezultatom 33:25. Gosti su pružili snažan otpor u orvom poluvremenu, dok je Sloga u drugom dijelu pružila mbogo bolju igru, slomila protivnika i zabilježila pobjedu.
Gosti su otvorili utakmicu vođstvom 3:1. U 11.minutu domaći stižu do poravnanja 3:3. Serijom 3:0 Dobojlije u 16.minutu dolaze do prvog vođstva 6:4. U 24.minutu Nevesinjci dolaze do novog izjednačenja 9:9. Do odlaska na odmor se igralo gol za gol tako da se na predah otišlo s neriješenim rezultatom 12:12.
U nastavku egal je bio do 37.minuta kada je rezultat glasio 16:16. U igru je u tim trenucima morao roviti Stanko Stanković, to domći koriste i serijom 4:0 vode 20:16. Hercegovci su u 47.minutu smanjili na tri gola minusa 22:25. Sa nova tri gola u nizu Sloga pocećava prednost 28:22 (52.minut). Do kraja su izabranici Dejana Vasilića uvećali prednost za konačnih 33:25.
Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Dario Đenadija sa 8, te Stanko Stanković sa 6, po pet golova postigli su Radomir Stojanović i Bojan Tulendić. U redovima Hercegovine najubojitiji su bili Amer Šahinović sa 8 i Vojislav Čabrilo sa 4 gola.
Sloga već u srijedu igra zaostalu utakmicu u Vogošći protiv istoimenog domaćina, a onda gostuje u Zenici ekipi Čelika.

SLOGA - HERCEGOVINA 33:25 (12:12)

Dvorana: Osnovne škole "Radoje Domanović" u Osječanima. Gledalaca: 50. Sudije: Dejan Mihajlović i Ognjen Hercegovac (oba iz Brčkog). Delegat: Miroslav Rakar (Nova Topola). Sedmerci: Sloga 5(2), Hercegovina 3(3). Isključenja: Sloga 4, Hercegovina 6 minuta.
SLOGA: Milutin Bogdanović (5 odbrana), Mihailo Ristić 1, Radomir Stojanović 5(1), Jovan Todorović 1(1), Stanko Stanković 6, Vladan Marković, Bojan Tulendić 5, Mario Ćulum, Dario Đenadija 8, Đorđe Ristić, Ilija Krajina, Dušan Miličević 3, Rajko Maričić, Nikola Stjepanović, Danilo Ristić 4, Božidar Bajović (8 odbrana). Trener: Dejan Vasilić.
HERCEGOVINA: Miloš Milačić, Amer Šahinović 8(3), Nemanja Ivanović 1, Vidak Bratić, Đorđe Babić 2, Aleksa Vučić, Darko Dragović 2, Nikola Andrić 2, Vojislav Čabrilo 4, Nikola Letić, Mihajlo Vujadinović (11 odbrana, 2 sedmerca), Nemanja Katić, Edin Bašić 2, Uroš Zečević 2, Danilo Božović 2, Mihajlo Kljakić. Trener: Amar Čavčić.

Krivaja : Sloga
Goražde : Sloboda
Izviđač : Konjuh
Čapljina : Maglaj
Gračanica : Vogošća
Leotar : Hercegovina