Fudbal Srpske, gosti rukovodstvo Lauša (video)

Do završetka Regionalne lige, grupe Zapad ostalo je da se odigra još jedno kolo, ali se već sada zna da je jesenji šampion tim Lauša. Oni su u dosadašnjih 12 kola  zabilježili 9 pobjeda, dva remija i jedan poraz, a taj nuspijeh zabilježili su na gostovanju kod Lijevča. Bilo je 1:0 za tim Lijevča.

Remizirali su sa Karanovcem i timom Mladosti iz Kotor Varoša. Oba puta bilo je 0:0.Gol razlika ekipe Lauša je 21:5. U poslednjem kolu Lauš gostuje kod Banja Luke,a drugoplasirano Bratstvo , Kozinci ide na noge Slogi iz Saničana.

Bez obzira na taj rezultat Lauš je dakle jesenji šampion. Imaju oni četiri boda više od  Bratstva. U direktnom obračunu ova dva kluba Lauš je bio bolji i kod kuće slavio sa 2:0.

Najbolji strijelac tima je Aleksandar Prtija sa 6 golova, od toga dva sa bijele tačke.  Jedan manje dao je Miloš Jovanić, David Galić se tri puta upisao u listu strijelaca, Bojan Cunjak je postigao dva gola, po jedan su postigli Njegoš Miljković, Milan Vrućinić, Sergej Latinović. Oni su golove dali iz igre, a Danilo Dobraš je protivničku mrežu zatresao sa bijele tačke.

Najviše minuta u igri je proveo Boško Papić, 1080, a jedan manje je zabilježio Božo Lakić. Više od 1000 minuta odigrao je još Strahinja Stojčić, a dres Lauša u prvom dijelu šampionata nosila su  ukupno 24. igrača.

Krajina : 13 Skojevki
Budućnost : Karanovac
Kozara : Sloga
Polet Krajišnik : Bratstvo (Kozarac)
Plamen : Mladost
Sloga DIPO : Lijevče