Nevesinjci bolji od Maglaja

Nevesinje - Maglaj

U 8. kolu Premijer lige BiH rukometaši Hercegovine savladali su večeras u Nevesinju Maglaj rezultatom 36:33. Pored osvojenih važnih bodova protiv jakog rivala Nevesinjci su večerašnjim trijumfom vratili i samopouzdanje poljuljano nakon nekoliko uzastupnih poraza. Već u uvodnim minutama utakmice bila je vidljiva odlučnost nevesinjskih momaka da obraduju vjerne navijače. Domaći su nametnuli brži ritam utakmice koji je donio dosta golova, ali i grešaka.

U prvom dijelu susreta najveća prednost Hercegovine iznosila je četiri gola, ali su gosti na odmor otišli sa svega golom zaostatka. U nastavku susreta viđena je slična slika. Nevesinjci su mahom vodili, ali je i Maglaj uzvraćao.

Za posljednjih desetak minuta Hercegovina je sačuvala više enegrije. U 56. minutu Čavčićevi izabranici stižu do maksimalnih plus pet, ali ni to nije bilo dovoljno za miran finiš. Ipak, uz podršku publike Nevesinjci ovog puta nisu dozvolili preokret. U dresu Hercegovine večeras je zablistao Šahinović sa deset golova.

U narednom kolu nevesinjski premijerligaš gostuje Vogošći.

Krivaja 25 : 27 Vogošća
Hercegovina 36 : 33 Maglaj
Borac M:TEL 22 : 22 Sloboda
Leotar 28 : 28 Sloga
Gračanica 36 : 23 Goražde
Čapljina 25 : 31 Izviđač
1 Borac M:TEL 8 5 1 2 11