Remi Omarske i Modriče

OMARSKA – Fudbal je danas pokazao kako može biti brutalan. Omarska je doslovno u poslednjoj sekundi primila gol i tako ispustila pobjedu protiv Modriče, te ostala na poslednjem mjestu i sa zebnjom čeka nastavka prvenstva.

Utakmica protiv Modriče je bila biti ili ne biti za Omarsku. Pobjedom bi umakla sa poslednjeg mjesta i sa neznatnim zaostatkom za ostalim ekipama ušla u drugi dio prvenstva. Ovaj remi je faktički ravan porazu. Strašno, strašno je ovo što se dešava ove polusezone Omarskoj, a ovo je bio šlag na tortu.

Utakmica je odigrana pred 500 gledalaca, po teškom i klizavom terenu. Omarska je od početka krenula ofanzivno. Prvi je zaprijetio Sajak koji je šutirao glavom, ali Dizdar bravoruzno brani. Dva minuta kasnije prijete i gosti iz kontre, ali Manojlović iz povoljne situacije šutira iznad gola.  U 14 minutu Kopanja je izašao sam pred Dizdara, ali se nije snašao i prilika je otišla u nepovrat. Omarska je povela u 19. minutu. Jaćimović je napravio minijaturu na vrhu šesnaesterca, a potom rezantnim udarcem doveo Omarsku u vođstvu.

Gosti su izjednačili u 29. minutu golom Damjanovića sa peterca. Domaći su protestvovali tražeći ofsajd, ali je sudijska trojka pokazala da je gol regularan. U 32. minutu  Panić je sjajno izveo slobodnjak, ali je lopta pogodila prečku i ostalo je 1-1. Bukvalno u poslednjim sekundama prvog poluvremena, Ognjen Jaćimović sa ruba šesnaesterca postiže evrogol i ponovo dovodi Omarsku u vođstvo od 2-1.

Gosti su bolje otvorili drugo poluvrijeme. U 47. minutu jedna odlična akcija, Šoškić se našao u dobroj poziciji, ali je njegov udarac zaustavio Vujičić. U 55. minutu Manojlović je bio sam pred Vujičićem, ali i njegov pokušaj zaustavlja danas odlični Vujičić.

Nakon toga, gosti su imali inicijativu, ali je Omarska bila opasnija. Bilo je 3-4 situacije kada je Omarska imala izgledne kontre, ali je nedostajalo smirenosti i preciznosti u samoj završnici da se protivnik dotuče. Najizgledniju priliku imao je Kovačević koji je u 79. minutu pokušao glavom  iz neposredne blizine, ali je Dizdar sjajno odbranio.

I onda u 93. minutu, bukvalno u poslednjim sekundama, neoprezna igra Omarske, gosti su odigrali preciznu akciju koju golom kruniše Pljevaljčić za veliko slavlje gostiju i muk na tribinama koji odavno nije viđen u Omarskoj. Sve se jednostavno srušilo i dobra igra i zalaganje, Omarska je ostala bez dva boda i na samom dnu prvenstvene tabele. Ipak, ima cijela proljetna polusezone, ako se stvari u klubu malo urede ništa nije izgubljeno.

U poslednjem kolu Omarska gostuje u Gradišci, a Omarska dočekuje Sutjesku.

Omarska – Alfa Modriča 2-2