Leotar praznih ruku iz Maglaja

U 11. kolu Premijer lige BiH u Maglaju je istoimeni klub pobijedio RK "Leotar" 29:24 (17:11).

Leotar je prvo poluvrijeme odigrao bez agresivnosti i borbenosti, a desetak minuta drugog poluvremena odigrali su dobro i to se pokazalo i na rezultatu kad su došli na minus tri.  Međutim, opet su nastavili po starom igrajući neprecizno, bezidejno i na neki način bez žara za pobjedom.
Domaćin je tako zasluženo došao do osmog boda, a Leotar do četvrtog poraza koji ga udaljava od borbe za vrh.

Iz prvog napada domaćin je golom Mehinagića poveo, a Stanković izjednačio na 1:1. Domaćin je u šestom minutu poveo sa 4:2, a u desetom minutu iz sedmerca Kosić povećava vođstvo na 6:2, a u 14. minutu Maglaj ima plus pet 8:3.

U 22. minutu je 13:6, a u 25. minutu 15:8 dok u 29. minutu pri rezultatu 15:10 zbog prigovora golman Knežević (koji je tada bio na klupi) dobio je direktno crveni karton.

Sa rezultatom 17:11 otišlo se na poluvrijeme.

Na početku drugog poluvremena Stanković iz sedmerca smanjuje na 17:12, a Tepić na 17:13, ali u 40. minutu opet je plus šest za domaćina 20:14, a golom Tepića u 53. minutu Trebinjci su smanjili na 25:22. To je bio vrhunac onoga što je Leotar učinio večeras jer su opet nastavili loše tako da je krajnji rezultat 29:24.

Kod domaćina najefikasniji bio je Edo Mehinagić sa 8 golova, a odlično je branio Đ. Božić, a kod Leotara najbolji je bio Stanković sa 8 golova.

U narednom kolu u Trebinje dolazi RK "Vogošća" iz istoimene opštine.

Sportska dvorana "Maglaj", 600 gledalaca. Sudijski par: Džemal Čedić i Dino Đerzić. Delegat: Mario Primorac. Isključenja. Maglaj 3X2, a Leotar 2x2.

RK "Maglaj": Ilkić, Mehinagić 8, Suljaković, Hutinović, Kandić 1, Velagić 2, Barjaktarević 4, Karabegović, Delić 1, Ridžal 1, B. Bosić 6, Đ. Bosić, Omerović, Hasić 1, Kadrić 2, Ćosić 3. Trener: Emin Bajrić.

RK "Leotar": Parežanin 2, Ratković 3, Dimitrijević 3, Mrvaljević, Pavičić 3, Tepić 4, Veraja, Ninković, Kukić 1, Todorov, Petrović, Uljarević, Savović, Knežević, Milojević, Stanković 8. Trener: Dragiša Koraćević.

Goražde 26 : 27 Krivaja
Sloga 23 : 30 Izviđač
Sloboda 36 : 33 Čapljina
Konjuh 28 : 37 Gračanica
Maglaj 29 : 24 Leotar
Vogošća 31 : 30 Borac M:TEL