Zvezda stala u Ljubljani

Košarkaši Cedevita Olimpije savladali su Crvenu zvezdu 96:86 u utakmici 15. kola ABA lige.

Košarkaši Cedevita Olimpije savladali Crvenu zvezdu Košarkaši Cedevita Olimpije upisali su 11 trijumf u dosadašnjem delu ABA ligi, a Crvena zvezde je upisala drugi poraz u regionalnom takmičenju.

Crvena zvezda je odlično otvorila duel u Ljubljani, ali je domaći tim u drugom delu prve četvrtine uspeo da preuzme vođstvo i do kraja duela nisu ispuštali prednost.

Cedevita Olimpija je odigrala sjajno prvo poluvreme, poređenja radi, u prvom ovosezonskom međusobnom duelu tim iz Slovenije je postigao 51 poen, a u prvom poluvremenu u Ljubljani dali 49 poena.

Pored utakmice protiv Partizana u kome su trijumfovali, Cedevita Olimpija je odigrala još jedan sjajan duel i upisala važan trijumf protiv Zvezde koji će im služiti za nastavak regionalnog takmičenja.

U igri gostujućih košarkaša primetan je bio umor, ali i veoma loša organizacija napada i nedovoljno agresivna defanzivna igra.

Zadar 79 : 73 SC Derby
Budućnost VOLI 103 : 100 Mornar Barsko zlato
Partizan Mozzart Bet 96 : 76 Krka
FMP Soccerbet 72 : 77 Cibona
Borac Mozzart 78 : 94 Mega MIS
Cedevita Olimpija 96 : 86 Crvena zvezda Meridianbet
Igokea m:tel 77 : 80 Split