Zvijezda 09 poražena u Tuzli

U terminu od 13 sati, danas su odigrane dvije utakmice 21. kola VVin lige BiH

Fudbaleri Tuzla Sitija danas su na svom terenu savladali Zvijezdu 09 u susretu 21. kola VVin lige BiH, a konačan rezultat ovog meča je glasio 2:0.

Utakmica na Tušnju je počela dobrom šansom za Zvijezdu 09, a u prilici za svoj tim se našao Kajode Saliman, ali on nije uspio da savlada protivničkog golmana.

Igrala se 11. minuta, kada je dosuđen penal za domaći sastav, a siguran sa bijele tačke je bio Nukić, koji je tim golom donio prednost svojoj ekipi.

Tri minute kasnije, domaći sastav je imao novu priliku. Nakon greške jednog gostujućeg igrača, Mehanović je šutirao iskosa sa deset metara, ali je njegov udarac odbranio Damjanović, a u 19. minuti se u šansi našao Nukić, ali je šutirao preko gola.

Domaći sastav je nakon toga prepustio inicijativu gostujućoj ekipi, te je na taj način čekao šansu iz kontre, kako bi povećao svoju prednost, ali je nije dočekao.

U finišu prvog poluvremena, Saliman je pokušao zaprijetiti Tuzla Sitiju, ali njegov udarac je otišao preko gola, pa je na poluvremenu ostalo 1:0 u korist tima iz Tuzle.

U nastavku utakmice u Tuzli, prvu pravu priliku su ima gosti. Vukoja je šutirao sa 16 metara iskosa, ali je to bio lagan plijen za Lolića, a onda je Ostojić šutirao sa pet metara, ali je opet na visini zadatka bio golman domaćeg tima.

U 51. minuti je Pantelić pokušao iskosa sa 14 metara, ali je lopta otišla preko gola, a minut kasnije, Delimeđac je pokušao iznenaditi Damjanovića sa 35 metara, ali nije uspio da savlada protivničkog golmana.

Igrala se 53. minuta, kada je Tuzla Siti stigla i do drugog gola na današnjem meču. Kobiljar je uposlio Mehanovića, koji je sjajno prevario Damjanovića, te je na taj način pogodio mrežu Zvijezde 09.

Do kraja utakmice, Tuzla City je pokušavala da dođe do još jednog gola, ali su se gosti dobro branili, pa je domaći sastav na kraju upisao veoma važnu pobjedu u borbi za opstanak u društvu najboljih.

FK Tuzla Siti - FK Zvijezda 09 2:0 (Nukić 11‘, Kobiljar 53‘)

Tuzla City 2 : 0 Zvijezda 09
Posušje 1 : 0 Velež
Borac 3 : 0 GOŠK
Sloga 1 : 1 Zrinjski
Igman 1 : 0 Široki Brijeg
Željezničar 3 : 0 Sarajevo