Ubjedljiva pobjeda pionira Slavije, poraz predpionira

Pioniri FK Slavija

Pioniri Slavije su proljećni dio sezone otvorili ubjedljivom pobjedom protiv Unisa 5:0. Tim Milana Miočvića je imao 1:0 na poluvremenu golom Davida Mijovića, a u nastavku su iskoristili činjenicu da imaju dva igrača više i slavili ubjedljivu pobjedu. Vladan Đerić je postigao dva gola, Matej Avram i Milan Golub po jedan.

Ono što treba spomenuti za ovu utakmicu, je da u 34. minuti gostujući tim ostaje bez dvojice igrača Ismaila Prazine i Bakira Crvenjaka koji u prekidu igre udaraju fudbalere Slavije, a sudija Emin Bihorac im pokazuje crveni karton.

Posebno treba napomenuti drsko ponašanje četrnaestogodišnjeg Prazine, a što je konstatovao i delegat Džanin Begović u svom izvještaju, koji je priliko izlaska sa terena vrlo drsko se ponašao, vrijeđajući protivnika...Sve to je konstatovao i delegat meča!

Predpioniri Slavije su doživjeli poraz od vršnjaka iz Akademije FK Sarajevo 5:1, a jedini gol za Sokolove postigao je Đorđe Kokot.

SLAVIJA - SARAJEVO 1:5 (0:4 ) PREDPIONIRI
Teren sa vještačkom travom FK Slavija
Gledalaca: 50
Sudija: Erdan Halilagić
Strijelci: 0:1 Dreca 9, 0:2 Salimović 17, 0:3 Alibegović 24, 0:4 Salimović 31, 0:5 Brković 37, 1:5 Kokot 47
Žuti kartoni: -

SLAVIJA: Čamur, Trapara, Janjić, Kokot (od 49. Jovičić), Pandurević (od 52. Trapara), Šiljegović (od 49. Ždrale), Kovač, Draškić (od 31. Lalović), Zubić (od 52. Petrović), Gogić, Mrkaja (od 28. Savić)

SARAJEVO: Baručija (od 31. Nikšić), Dreca, Salimović (od 33. Grujić), Čaušević (od33. Brković), Avdičević (od 33. Kamerić), Karić, Jahić (od 33. Salkić), Adrović, Alibegović, Memić, Hukara

SLAVIJA - UNIS 5:0 (1:0) PIONIRI
Gledalaca: 20
Sudija: Emin Bihorac (Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Mijović 20, 2:0 Avram 39, 3:0 Đerić 57, 4:0 Đerić 62, 5:0 Golub 70
Žuti kartoni: Lackanović (Slavija), Bavčić, Musić, Potogija (Unis)
Crveni karton: Ismail Prazina (Unis) 34, Bakir Crvenjak (Unis) 34

SLAVIJA: Macan, Golub, Sikima (od 48. Đurđević), Đerić, Mijović, Lackanović, Topalović, Koronja, Karabatak (od 60. Čelik), Krstić (od 60. Cerovina), Avram

UNIS: Sarajlić, Bavčić (od 60. Aličić), H. Mešić (od 36. I. Mešić), Hadžović (od 36. Čolić), Velić, Adrović (od 36. Nezić), Potogija, Musić (od 36. Čančar), Crvenjak, Prazina, Vladavić (od 53. Briga)

Igman : Novi Grad 1
Željezničar : Baton