Kozara savladala Rudar Prijedor

Kozara - Rudar Prijedor

Na Gradskom stadionu Velimir Sombolac u Gradišci je danas odigrana utakmica 24. kola m:tel I lige Republike Srpske FK Kozara (Gradiška) – FK Rudar (Prijedor) u kojoj je Kozara slavila sa 2-1.

Oko tri stotine gledalaca uživalo je u dobroj fudbalskoj predstavi po pravom ljetnjem vremenu. Prva prijeti Kozara u 3. minuti, Petković izvodi slobodni udarac, Tešić nogom zahvata loptu, ali je golman Rudara Trninić na mjestu. Uzvraća Rudar preko da Silve, koji pokušava glavom u 9. minuti, ali je neprecizan. Minut kasnije šut Bilbije sa dvadesetak metara odlazi preko gola. Povrijedio se mladi Sarajlić, i šef stručnog štaba FK Kozara Alen Medović prinuđen je da već u 12. minuti u igru uvede Bubića. Napada Rudar preko da Silve i Amoah-a. ali bez uspjeha. U 24. minuti Sajak bježi odbrani Kozare, šutira, a mladi Glišić paradom izbacuje loptu u korner. U 29. minuti korner za Kozaru izvodi Petković, lopta dolazi do Glišić Dejana koji je iz okreta ubacuje u peterac, na nju glavom natrčava Pljevaljčić i postiže gol za vođstvo Kozare od 1-0. Preuzima Kozara inicijativu poslije vođstva, pokušavaju šutevima Bokić i Ilić, ali bez uspjeha i na poluvrijeme se odlazi sa minimalnim vođstvom Kozare.

Prvi prijeti Rudar u drugom poluvremenu, ali šut glavom da Silve u 48. minuti brani Glišić. U 55. minuti Japanac u redovima Kozara Takahashi vješto se oslobađa odbrane Rudara i nesebično asistira Bokiću, kojem nije teško da savlada Trninića i postigne svoj deseti gol ove sezone i poveća vođstvo Kozare na 2-0. Tri minuta kasnije, Bokić odlično prodire po desnoj strani, šalje loptu u peterac pored izašlog Trninića, ali igrači Kozare ne uspijevaju stići do njegove lopte. U 68. minuti, možda najbolji pojedinac u redovima Rudara, da Silva, internacionalac iz Angole, pokušava glavom, ali opet Glišić izlazi kao pobjednik. Igrao se 77. minut, Tešić butinom izbija loptu nakon kornera, ova ga pogađa u ruku i sudija Maksimović pokazuje na bijelu tačku. Izvođač je da Silva koji pogađa mrežu, iako je Glišić bio blizu da zaustavi njegov šut i rezultat je 2-1. Samo minut kasnije, ponovo šansa za Rudar, Bilbija skače i šutira glavom, ali stativa zaustavlja njegov udarac. U 86. minuti Tabata Shogo, drugi Japanac u redovima Kozare, tek što je ušao u igru i upisao prve minute u dresu Kozare, presijeca loptu na tridesetak metara od gola Rudara, upošljava mladog Beuka koji šuta, ali Trninić u padu rukom odbija loptu u korner. Minut kasnije, greška Bilbije koji se sapliće u svom šesnestercu ispred Beuka, ali je Trninić brži od njega i dolazi do lopte.  Nakon dvije minute nadoknade, sudija Maksimović svira kraj i Kozara zasluženo dolazi do pobjede.

Sljedeće subote, 13. 4. 2024. godine igraju se utakmice 25. kola m:tel I lige Republike Srpske. Kozara putuje u Istočno Sarajevo gdje će joj domaćin biti Slavija. Utakmica počinje u 16 časova.

FK Kozara (Gradiška): Glišić P., Sarajlić I. (od 12. min. Bubić Ž.), Tešić P., Bokić J., Petković V., Ilić D. (od 85. min. Tabata S.), Jandrić S., Takahashi K. (od 85. min. Beuk S.), Rudan M. (od 66. min. Sadiković A.), Pljevaljčić O., Glišić D., trener Medović A., klupa: Kačavenda L., Modić A., Divjan M., Dimić D., Pepić D.

FK Rudar (Prijedor): Trninić A., Sajak M. (od 57. min. Marić N.), Pekija N., Kovačević M. (od 46. min. Smajić M.), Salčin Đ., Kesić E. (od 57. min. Njamculović N.), Raković N., Amoah J. (od 80. min. Marković D.), Gbegbe S. A. P. (od 66. min. Samardžić M.), Bilbija M., Paulo J. da Silva, trener: Trivunović V., klupa: Trišić M., Rauš V., Šebez M., Živanović D.

Sloboda 2 : 0 Omarska
Famos 2 : 1 Sutjeska
BSK 4 : 1 Željezničar
Laktaši 0 : 2 Radnik
Leotar 2 : 1 Ljubić
Drina 3 : 1 Velež