Trebinjci slave prvoligaše: Akademac i Zahumlje zajedno u Prvu ligu

Foto/ Vaso Ljubenko

Futsaleri Akademca i Zahumlja igraće naredne sezone u Prvoj ligi Republike Srpske, poznato je nakon baraž utakmica Druge lige Republike Srpske.

Akademac je sa 5:4 savladao oslabljenog Ljubića na svom terenu, te potvrdio ulazak u Prvu ligu Republike Srpske. Najzaslužniji za trijumf Trebinjaca je Lazar Zečević koji je postigao četiri pogotka, dok je jedan gol, i to onaj jako bitan, za 3:3 u 35. minuti utakmice postigao Ognjen Šešelj. Gosti, koji su došli sa samo šestoricom igrača su pružili dobar otpor, stigli do preokreta u 35. minuti, ali više nisu mogli. Za Prnjavorčane su pogađali Boris Žižak, Milan Mašić, Marko Jevtić i Nebojša Vasić.

Zanimljiva utakmica se odigrala u Prijedoru gdje je domaći Prijedor jurio 6:1 iz prvog meča u Trebinju i bio na jako dobrom putu. Poslije pogotka Saše Stojnića u 24. minuti imali su 4:0 na svojoj strani i po stanju stvari na terenu djelovalo je da imaju snage da izjednače u ovom dvoboju. Ipak, tada se oni gase, a Zahumlje počinje da igra i sa dva gola Srđana Andrića nagovještava Prvu ligu. Slijede potom golovi Begenišića i golmana Milana Dabarčića za 4:4 u 36. minuti i tada je postalo jasno da će Trebinjce da slavi i drugog prvoligaša. Vedran Panić je na kratko donio novo vođstvo Prijedorčanima, ali autogolom Ognjen Gavranovića se završava ovaj meč i to je konačnih 5:5.

Danas u Čelincu igraju Čelinac i Ugljevik. U prvom meču je Čelinac slavio kao gost 8:4, dok će sutra igrati Brod i Viktorija, prvi meč 5:5.

FC AKADEMAC - KMF LJUBIĆ 5:4 (2:1)
Dvorana "Miloš Mrdić", Trebinje
Gledalaca: 250
Sudije: Dušan Berak i Strahinja Vuković (oba Trebinje)
Strijelci: 1:0 Zečević 4, 2:0 Zečević 8, 2:1 Žižak 12, 2:2 Mašić 22, 2:3 Jevtić 35, 3:3 O. Šešelj 35, 4:3 Zečević 38, 4:4 Vasić 38, 5:4 Zečević 39
Žuti kartoni Mašić, Kostrešević (Ljubić)

AKADEMAC: Stepanović, Janjoš, P. Šešelj, O. Šešelj, Zečević, Miladinović, Medan, Okuka, Mandić, Aćimović, Belović, Lojović, Milošević, Čečur

LJUBIĆ: Živković, Vasić, Žižak, Mašić, Kostrešević, Jevtić

KMF PRIJEDOR - FC ZAHUMLJE 5:5 (2:0)
Dvorana "Mladost", Prijedor
Gledalaca: 500
Sudije: Aleksandar Railić (Banja Luka) i Vladan Todorović (Čelinac)
Strijelci: 1:0 Golić 8, 2:0 Golić 18, 3:0 Panić 21, 4:0 Stojnić 24, 4:1 Sr. Andrić 29, 4:2 Sr. Andrić 33, 4:3 Begenišić 34, 4:4 Dabarčić 36, 5:4 Panić 37, 5:5 Gavranović 39ag
Žuti kartoni: Panić, Kugić, Stojnić, Marinović (Prijedor), Begenišić, Vujović, Cimirot, Sa. Andrić, Milidragović (Zahumlje)

PRIJEDOR: Gavranović, Mršić, GOlić, Marinović, Miodragović, Lukić, Panić, Miljević, Stojnić, Pekija, Kugić, Knežević

ZAHUMLJE: Dabarčić, Milidragović, Begenišić, CImirot, Sr. Andrić, Tubić, Sa. Andrić, Ninković, Vujović