Brod se velikim preokretom vratio u Prvu ligu

Futsaleri Broda savladali su u revanš meču baraža za ulazak u Prvu ligu Republike Srpske VIktoriju iz Ribnika sa 10:6.

Brod do pobjede dolazi poslije velikog preokreta i zaostatka od četiri gola nakon prvih dvadeset minuta. Ipak, drugo poluvrijeme prolazi apsolutno u njihovom znaku i dolaze do pobjede.

Haul je djelo Slobodana Pejičića, po dva gola su dali Boro Žarić i Dragan Sremac, a po jednom su se u strijelce upisivali Srećko Grozdanić i Bojan Petrić. Za Viktoriju, koja je svih šest golova dala u prvom poluvremenu, pogađali su tri puta Pero Vučković, te po jednom Dragan Mandić, Ognjen Jovanović i golman Nebojša Vračar.

Ovo je povratak Broda među prvoligaše, posljednji put su tu bili u sezoni 2019-20 koja je prekinuta zbog koronavirusa, a tada su pred prekid sezone zauzimali posljednje mjesto sa samo jednim osvojenim bodom. Situacija je sada značajno bolja nego tada, kada su jedva imali i igrače za nastup na utakmicama, pa sigurno ne ulaze u Prvu ligu da budu samo posmatrači, a uz to imaju i veliku podršku publike, pa će sigurno povratak Broda i dolazak njihove publike u dvoranu mnogo značiti futsalu Republike Srpske.

KMF BROD - KMF VIKTORIJA 10:6 (2:6)
Dvorana u Brodu
Gledalaca: 600
Sudije: Goran Ilić i Darko Vukojević (oba Doboj)
Strijelci: 0:1 Mandić 7, 0:2 Vučković 7, 0:3 Vučković 9, 1:3 Pejičić 10, 1:4 Vučković 12, 1:5 Jovanović 12, 2:5 Žarić 13, 2:6 Vračar 19, 3:6 Pejičić 25, 4:6 Pejičić 26, 5:6 S. Grozdanić 26, 6:6 Sremac 27, 7:6 Pejičić 27, 8:6 Sremac 32, 9:6 Petrić 39, 10:6 Žarić 40
Žuti kartoni: Pejičić (Brod), Jovanović, Stanišić, Pucar (Viktorija)
BROD: Vukičević, Sremac, S. Grozdanić, Pejičić, Prodanović, Đorđević, Vrač, Petrić, Žarić, M. Grozdanić, Marinković, Ignjatić

VIKTORIJA: Vračar, Mandić, Kaurin, Pucar, Vučković, Stanišić, Jovanović, Karać, Stojičić, Banjac, Nikić, Ružičić, Stanišić