Kozara pregazila Modriču

Kozara prejaka za Modričane

Utakmicom odigranom danas na Gradskom stadionu Velimir Sombolac u Gradišci između Kozare i Alfe iz Modriče otvoreno je 26. kolo m:tel I lige Republike Srpske. Iako odigrana u neobičnom terminu petkom, oko dvije stotine gledalaca uživalo je u dobroj fudbalskoj predstavi, pogotovo domaće ekipe, koja je zasluženo slavila sa 4-1.

Od prve minute lopta je u nogama fudbalera Kozare. Prvi u 5. minuti pokušava šutom sa ruba šesnaesterca Delić, ali je neprecizan. U 8. minuti korner za Kozaru izvodi Popović i šutira direktno u gol, ali je na mjestu golman Alfe Krnetić i boksuje loptu. Minut kasnije, odlična akcija Kozare koju poslije dodavanja Takahashi-a pogotkom završava Bokić i Kozara vodi sa 1-0. Nastavlja Kozara agresivno prema golu Modričana, u 14. minuti Bokić odlično centrira, ali Tešić glavom šalje loptu zamalo pored gola. Minut kasnije opet danas neumorni Bokić centrira, ali Takahashi ne zahvaća dobro loptu. Oslobađaju se gosti polovinom poluvremena i u 26. minuti Ofosu iz okreta jako šutira, ali je Glišić na mjestu i izbacuje loptu u korner. Poslije kornera najbolje se snalazi Šoškić i šalje loptu u Kozarinu mrežu i rezultat je izjednačen 1-1. Nije gol gostiju poremetio mnogo igru Kozare, tri minuta kasnije Bokić izvodi korner, na drugoj stativi je Takahashi, koji u skoku udara loptu nogom i pogađa stativu. Pokušava Bokić u 36. minuti, ali je Krnetić na mjestu. Tri minute kasnije šut Tešića odbrana Modriče blokira i izbacuje u korner. U 43. minuti slobodan udarac za Alfu. Ponovo je Šoškić najviši u skoku, ali ovaj put lopta odlazi preko gola.Na drugoj strani uzvraća Kozara, pokušava Popović, ali Krnetić odbija njegov udarac. Pokušava Glišić i uspijeva da lobuje golmana iz šesnaesterca, ali lopta odlazi pored gola. Imao je Glišić Dejan šansu da dovede Kozaru u vođstvo u posljednjoj minuti, ali mu se Krnetić baca u noge i spašava svoju mrežu i na poluvrijeme se odlazi sa neriješenim rezultatom.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, dobra kombinacija japanskih internacionalaca u redovima Kozare, Tabata sa korner linije vraća loptu u peterac Takahashi-u, koji vara odbranu i vraća loptu natrčalom Deliću koji jako šutira sa desetak metara, ali lopta prolazi tik pored stative. Minut kasnije pokušava iskosa Bokić, ali je Krnetić sprteman i hvata loptu. U 56. minuti Veljkić natrčava na igrača Modriče u kontri, sudija Šestić smatra da je posljednji igrač odbrane i pokazuje mu crveni karton, te Kozara nastavlja sa deset igrača. Nije se primjetio nedostatak igrača u redovima Kozare, i dalje kontrolišu igru i napadaju ka golu Modričana. U 63. minuti pokušava danas rastrčani Takahashi, ali golman Alfe odbija loptu, natrčava Sadiković i jako šutira, ali lopta odlazi zamalo preko gola. Minut kasnije Bokić pronalazi Rudana, koji jako šutira, ali  Krnetić brani. U istom minutu ponovo je Takahashi u prilici, presjeca loptu i izlazi sam pred Krnetića, ali šalje loptu  i pored njega, ali i gola. U 68 minuti, prodor Bokića, paralelno sa šesnaestercom, oslobađa se odbrane,  šutira i postiže rijetko lijep gol, svoj drugi na utakmici, pogodivši u same rašlje gola Modričana za vođstvo Kozare od 2-1. Pet minuta kasnije, Glišić vara odbranu Modričana i šalje loptu iza leđa Krnetića i povećava vođstvo Kozare na 3-1. U 79. minuti, ponovo danas neumorni Bokić bježi odbrani Modriče i upošljava Beuka koji postiže gol i postavlja konačnih 4-1 za Kozaru.

U srijedu, 24. 4. 2024. igraju se utakmice 27. kola m:tel I lige Republike Srpske. Kozara je opet domaćin, i na Gradskom stadionu Velimir Sombolac u Gradišci ugostiće ekipu Slobode Nova Banka iz Mrkonjić Grada. Utakmica počinje u 16 časova i 30 minuta.

FK Kozara (Gradiška): Glišić P., Tešić P. (od 72. min. Bubić Ž.), Bokić J., Jandrić S., Delić A. (od 60. min. Sadiković A.), Takahashi K. (od 76. min. Beuk S.), Tabata S., Veljkić Đ., Popović A. (od 60. min. Rudan M.), Pepić D., Glišić D., trener Medović A., klupa: Kačavenda L., Pejić S., Modić A., Ilić D., Mensah J.

FK Alfa (Modriča): Krnetić G., Pliego S. (od 55. min. Limić D.), Jolović D., Sedlar O., Šoškić P. (od 55. min. Marić N.), Prljeta N., Numanović M., Trifković M., Ofosu C. T. (od 66. min. Gerić M.), Hasegawa Y. (od 55. min. Pljevaljčić S.), Karić B. (od 71. min. Mićić B.), trener: Stokić J., klupa: Kertić A.,  Spaić A.

Sloboda 0 : 0 Sutjeska
Omarska 1 : 2 Željezničar
Famos 0 : 0 Radnik
BSK 1 : 2 Ljubić
Laktaši 5 : 1 Velež
Leotar 3 : 2 Romanija