Bajer blizu finala Lige evrope

Posle prvih utakmica polufinala Lige Evrope, nazire se jedan finalista, dok ćemo drugog dobiti tek poslIje velike borbe u revanšu.

Bajer Leverkuzen je slavio trijumf nad Romom na rimskom "Olimpiku" rezultatom 2:0 (1:0).

Time je novi njemački šampion zakoračio u veliko finala, jer mu je samo preostalo da u revanšu za sedam dana ovjeri odlazak u Dablin.

U 28. minutu, Bajer je poveo. Karsdorp je napravio veliku grešku koju je iskoristio Grimaldo i nesebično proigrao Virca, kome nije bilo teško da pogodi prazan ugao za 0:1.

Leverkuzen je u nastavku spustio tempo i znao je kako da drži Romu daleko od gola, te čekao pravu šansu da ponovo napadne. I to je učinio u 73. minutu kada je Grimaldo utrčao kroz sredinu i napravio višak, u nastavku akcije Virc je poslao povratni pas, a onda je Andrik prihvatio loptu i sa 30 metara poslao u rašlje za 0:2.

U drugom polufinalu Lige Evrope nijedan tim nema prednost poslije prvih 90 minuta, jer su Olimpik Marselj i Atalanta remizirali na "Velodromu" rezultatom 1:1 (1:1).