Vašaš bolji za gol

Na pripremama u Austriji, Slavija je odigrala i drugu kontrolnu utakmicu. Protivnik ekipi iz Istočnog Sarajeva bio je veliki Mađarski Vašaša. Pobedili su Mađari rezultatom 1:0,a pogodak je postignut u 65. minuti meča.

Slavija je ovu probnu utakmicu počela u sastavu: Lučić, Arsenijević, Kartal, Vejnović, Ristić, Barić, Zeba, Grujičić, Simović, Rovčanin, Spalević. Dobro su oni parirali mađarskom prvoligašu i nisu im omogućili da ozbiljnije ugroze gol Mladena Lučića. Pitanje pobednika je rešeno u 65. minuti kada je jedan fudbaler Vašaša sjano tukao sa nekih 25 metara i pogodio mrežu aposlutno nemoćnog Lučića.

-Ovaj susret nas sigurno raduje. Bili smo ravnopravan protivnik svih 90 minuta. Možda nam je malo nedostajalo sreće da stignemo i do povoljnijeg rezultata. Oni su u punom trenažnom procesu. Počinje im prvenstvo za sedam dana i naravno da su u ovom trenutku spremniji, odmorniji. Nama ostaje da radimo i da spremni dočekamo šampiona. Mislim da smo na dobrom putu, mada se oseti da nam nedostaju još dva tri kvalitetna igrača. Verovatno će se i to rešiti u narednim danima, rekao nam je pomoćni trener, Goran Simić.

U drugom delu meča, svi igrači koji su u Austriji, dobili  su priliku da zaigraju, sem Radovića. On je povređen i radi po posebnom programu. Na teren su istrčali i Krešo Bilić i Toni Pervan. Proteklih dana su pauzirali zbog temperature.
Kako smo saznali, Slaviji bi se u narednim danima trebali pridružiti Sejo Bučan i Bojan Marković. Pregovori sa njima su u toku.

Šef stručnog štaba Slavije Milan Gutović sa pomoćnikom Goranom Simićem.

Široki Brijeg 5 : 0 Radnik
Borac 2 : 2 Vitez
Slavija 1 : 1 Željezničar
Rudar Prijedor 4 : 0 Velež
Čelik 1 : 0 Mladost
Zrinjski 2 : 1 Sloboda
Sarajevo 1 : 3 Olimpic
Travnik 4 : 2 Drina