Anži pobedio Slaviju

U trećoj pripremnoj utakmici na u Austriji, Slavija je poražena od ruskog premijerligaša, Anžija, sa 3:0.

Ekipa Jurija Semina na teren je izašla u jednom kombinovanom sastavu. Priliku su dobili mladi igrači. Oni obično sede na klupi, a u ovom susretu sa Slavijom su pokazali zavidan kvalite. Na drugoj strani i Milan Gutović nije na teren poslao ono najbolje što ima. Čini se da je u ovom odmeravanju snaga poraz za igrače iz Istocnog Sarajeva bio neizbežan. Blistao je u ovom meču Nigerijac Aruna, nova investicija tima sa Mahačkale. On je bio glavni komandatn igre na sredini terena, a u nekoliko navrata je i opasno pripretio golma nu Lučiću. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Anži je stigao do vodstva. Strijelac je bio Magomed Musalov.

U drugom delu meča Anži je i dalje imao terensku inicijativu . Postigli su oni još dva pogotka. Prednost je duplirana u 59. minutu. Ovaj put mrežu Mladena Lučića zatresao je Serder Serderov. Konačan rezultat utakmice postavio je Džamal Dibrigadžijev u 76. minutu.Nakon ovog trećeg gola izašao je iz igre Aruna, pa je pritisak Anžija malo i oslabio.

Ipak do kraja susreta Slavija nije ništa mogla da uradi pa je zbilježila i treći poraz na pripremnim utakmicama. U Austriji, gde se ovaj meč igrao, imali su tri probe. Pre Anžija izgubili su od trećeligaša Rasinga sa 3:0,a mađarski Vašaš je pobedio sa 1.0. Pre povratka kući Slavije će igrati još 16. jula utakmicu protiv Makabija Tel Aviva.

ANŽI – SLAVIJA 3:0

Strijelci: 1:0 Musalov 45, 2:0 Serderov 59, 3:0 Dibrigadžijev 76

Sudija: Martin Hofler (Austrija)

ANŽI: Krivorucko, Agalarov, Zotov, Musalov, Tagirbekov, Gasanov, Aruna, Cuperov, Abdulalov, Serderov Igrali su još: Ženetov, Hardacev, Dibrigadžijev

SLAVIJA: Lučić, Ristić, Kartal, Vejnović, Pervan, Grujičić, Marković, Zeba, Rovčanin, Simović, Barić Igrali su još: Ðip, Niangane.