Prva liga RS: Sloboda - Drina HE 4:1

Fudbaleri Slobode iz Novog Grada u petak su u premijernoj utakmici 17. kola Prve lige Republike Srpske savladali višegradsku Drinu HE 4:1. Poveli su domaći golom Mirka Tice u 14. minutu susreta. Dvadeset minuta kasnije na 2:0 povisio je Aleksandar Stanojčić, da bi Dragan Vulević smanjio na 1:2 minut prije kraja poluvremena iz jedanaesterca.
Sloboda je došla do vođstva od 3:1 preko Bobana Zdjelara u 82. minutu susreta, a konačan rezultat postavio je Marko Kolundžija tri minuta kasnije. Tako su Novograđani sa nova tri boda "overili" trijumf u Doboju kada su savladali Slogu i pobegli su iz opasne zone na tabeli.
Susret je odigran u petak na zahtjev gostiju koji su u sredu gostovali u Trnu pa su želeli da smanje troškove. Preostalih 6. mečeva na rasporedu je u subotu. Pet susreta se igra od 15. časova, dok se meč u Foči između Sutjeske i Sloge iz Doboja igra od 18. časova.

Famos 0 : 0 Sloga (T)
Mladost 1 : 0 Romanija
BSK 1 : 0 Ljubić
Proleter 0 : 0 Kozara
Radnik 1 : 1 Drina (Z)
Sutjeska 0 : 0 Sloga (D)
Sloboda 4 : 1 Drina HE