Delić slobodnjacima "presudio" Dervenćanima

Borac je sasvim zasluženo stigao do novog trijumfa. U duelu sa Tekstilcem Kort bilo je 2:0, a oba gola za crveno-plave postigao je sjajni Ivan Delić iz prekida.

Junak susreta Ivan Delić / foto: Bojan Jakovljević

Već u osmom minutu iskusni Dragan Jolović napravio je prekršaj na dvadesetak metara od Dejana Plisnića, Delić je namjestio loptu i smjestio je iza leđa čuvara mreže Dervenćana, koji je samo pogledom ispratio put lopte u mrežu.

Slična situacija i u 63. minutu. Ponovo je dosuđen slobodan udarac za domaće, Borislav Erić preskočio je loptu, Delić šutirao, a ona se ponovo našla iza Plisnićevih leđa.

I to je bilo sve. U utakmici u kojoj nije viđeno skoro ništa osim postignutih golova, domaći tim diktirao je tempo, imao posjed, ali bez izglednijih prilika. S druge strane, gosti iz Dervente skoro da nisu uradili ništa. Orijentisali su se većinom na kontranapade, ali takva igra nije im donijela ništa korisno.

Borac se da ova tri boda učvrstio na drugom mjestu, koje je izgubio Tekstilac Kort, pa je tim Bojana Magazina sada "skliznuo" na petu poziciju.

BORAC - TEKSTILAC KORT 2:0 (1:0)

Strijelac: 1:0 Delić (8), 2:0 Delić (63).
Stadion: Gradski u Banjaluci.