Galatasaraj bolji od Olimpijakosa

Dugo je Galatasaraj čekao na prvi trijumf u Evroligi, sve do sedmog kola i domaćinstva Olimpijakosu. Da u Evroligi nema loših timova pokazao je Galatasaraj, kojem je doduše bilo potrebno malo više vremena da dostignu željenu formu i upišu prvu pobedu u elitnom takmičenju.

Turci su odigrali vrlo dobar meč protiv favorizovanog tima, ali drama nije izostala i pored vođstva domaćina od sedam poena, na tri minuta pre kraja (84:77).

Imali su domaći i šest poena viška na minut i po pre kraja (85:79), ali se ta razlika brzo istopila, uz dva poena Printezisa i divlju trojku Spanulisa, na 49 sekundi pre kraja bilo je samo poen viška za domaće (85:84).

Ataman je tada zatražio tajm-aut i poverenje poverio Micovu, a Srbin je ubacio dva poena i vratio sigurnost svom timu (87:84). Usledila je penal završnica, a na osam sekundi pre kraja Micov je bio na liniji slobodnih bacanja (89:87).

Promašio je oba, Olimpijakos je krenuo u napad i tražio pobedu. Na sekund pre kraja trojku iz ćoška je opalio Printezis, ali ga je izblokirao Tajus.

Ostalo je još toliko vremena da gosti još jednom pokušaju, lopta je naravno išla na Spanulisa, ali je čak i za njega ovo bilo preteško.

Na kraju, najbolji su bili Dentmon sa 22 i Dibler sa 17 poena, dok je Micov ubacio pet. Sa druge strane, prednjačili su Mancaris sa 19, Printezis sa 17 i Birč sa 16 poena.