Plej of pružio odličan otpor favoritu grupe
Košarkašice bugarskog BK Beroe savladale su večeras u Skenderiji prvakinje Bosne i Hercegovine Play Off rezultatom 58:52 i tako opravdale ulogu favorita u ovom duelu. Ekipa Gorana Loje pružila je dobar otpor vrlo kvalitetnim gošćama, ali je utakmica prelomljena u posljednjoj četvrtini kada su gošće uspjele prije svega dobrom igrom u odbrani stići do pobjede. Gošće su bolje otvorile susret i napravile prednost od 15:3 polovinom prve četvrtine. Ipak, drugi dio prvog perioda pripao je domaćim košarkašicama koje su smanjile zaostatak za gošćama na minus 3, 17:14. U drugoj četvrtini domaće su u potpunosti preokrenule rezultat u svoju korist, ali osim rezultatskog napravile su i preokret u igri te su tokom drug ečetvrtine bile puno bolji takmac, pa su na poluvrijeme otišle sa prednošću od jednog poena, 29:28. Treći period igralo se dosta izjednačeno sa obje strane, a gošće su ovaj period riješil u svoju korist rezultatom 20:18 te su u posljednju dionicu ušle sa prednošću od jednog poena 48:47. Posljednju dionicu gošće otvaraju odličnom igrom u odbrani, gdje domaćim nisu dopustile punih pet minuta da postignu poene. Četiri minute do kraja gošće su imale plus osam, 56:48. Prednost koju su stekli u tim momentima gošće su zadržale do kraja susreta i slavile pobjedu rezultatom 58:52. Najefikasnija u redovima gošći bila je Monique Reid sa 16 poena, dok je Jasmine Perkins postigla 13 poena. U redovima bh. prvakinja najefikasnija je bila Anđela Delić sa 18 poena, dok su Jovana Marković, Nikolina Delić i Ines Čorda postigle po deset poena.