Dosadna utakmica na Anfildu: Remi Liverpula i Mančestera
Fudbaleri Liverpoola i Manchester Uniteda danas su na Anfieldu odigrali veliki derbi Engleske, a utakmica je završena neriješenim rezultatom 0:0. Prvu priliku na utakmici imao je Manchester United, a nakon slobodnog udarca u 6. minuti kojeg je šutirao Ibrahimović, završio je daleko od gola Liverpoola. Novu priliku izabranici Mourinha imali su u 14. minuti, ali Pogba šutira preko gola Kariusa. Samo dvije minute kasnije pokušao je i Fellaini, ali se lopta odbila od Pogbu i završila u rukama golmana Liverpoola. Gostujući fudbaleri odigrali su dobru akciju u 16. minuti susreta kada je nakon dobre kombinacije Valencije i Rashforda, Ibrahimovićev šut izblokirao Lovren. Prvu priliku na utakmici domaći igrači su imali u 29. minuti kada Firminho glavom šutira direktno u De Geu. Liverpool je preuzeo inicijativu od 32. minute kada su loptu imali više u svom posjedu, ali bez većih opasnosti po gol Manchester Uniteda. Do kraja prvog poluvremena zabilježeno je mnogo oštrih startova i dva žuta kartona za igrače Uniteda. Liverpool je uputio samo dva udarca prema golu Uniteda u prvom poluvremenu, a to se desilo prvi put nakon sezone 2003/04. Drugo poluvrijeme započelo je prilikom za Liverpool. Nakon centaršuta Coutinha, Young je izbacio loptu ispred Clynea. Gruba igra nastavila se i u drugom poluvremenu, a dobru priliku imao je United kada je Herrera pretrpio prekršaj i uposlio Ibrahimovića koji nije ispratio akciju. U 54. minuti ponovo je Ibrahimović bio u centru pažnje. Nakon odličnog centaršuta Pogbe, Zlatan šutira glavom, ali ne uspijeva pogoditi mrežu Liverpoola. Najbolja prilika na utakmici bila je u 59. minuta kada je Emre Can šutirao iz kaznenog prostora, a De Gea još bolje odbranio i sačuvao gol svoje ekipe. Zašto je David De Gea jedan od najboljih golmana trenutno u svijetu pokazao je odbranom u 71. minuti kada sjajni šut Coutinha izbacuje u korner. Deset minuta kasnije nakon kornera koji je izveo Blind šutirao je Fellaini, ali bez opasnosti po gol Kariusa. Valencia je u 83. minuti odlično reagovao kada je izbio loptu ispred Firminhoa koji je išao sam prema De Gei. Do kraja utakmice nije bilo prilika pa konačan rezultat glasi 0:0. Tako su Liverpool i Manchester United podijelili bodove bez golova prvi put nakon jedanaest godina.