Bosna i Hercegovina - Kipar 2:0 (kraj)

Zenica - Stadion: „Bilino polje“. Gledalaca: 8.000. Sudija: Havijer Estrada (Španija). Strijelac: 1:0 Džeko (70), 2:0 Džeko (81). Žuti kartoni: Đurić, Medunjanin (BiH), Sotiriu, Panaji (Kipar). BOSNA I HERCEGOVINA: Begović, Spahić, Kolašinac (od 64. Hajrović), Vranješ, Medunjanin, Pjanić, Džeko, Šunjić, Lulić, Đurić (od 81. Ibišević), Višća (od 78. Sušić). Selektor: Mehmed Baždarević. KIPAR: Panaji, Dosa Žunior, Demetriu, Sotiriu, Hristofi (od 77. Čaralambides), Aleksandru, Laban, Artimatas (od 85. Mitidis), Laifis, Kastanos, Makris (od 72. Efrem). Selektor: Hristakis Hristoforu. Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je večeras u Zenici protiv Kipar rezultatom 2:0 u trećem kolu Grupe H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine. Oba pogotka za Zamejeve postigao je kapiten Edin Džeko, prvi poslije katastrofalne greške kiparske odbrane i asistencije Miralema Pjanića u 70, a drugi poslije centaršuta Izeta Hajrovića glavom u 81. minutu. Tako je BiH ostvarila drugu pobjedu u tekućim kvalifikacijama i nalazi se na trećem mjesto u grupi iza Belgije i Grčke. Tako je Džeko u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo stigao do 22. gola i drugi je strijelac svih vremena evropske zone, a prvi je Ukrajinac Andrej Ševčenko sa 26 pogodaka. Narednu kvalifikacionu utakmicu reprezentacija BiH igra 13. novembra u Grčkoj. U ostale dvije utakmice ove grupe na na poluvremenu su sljedeći rezultati: Gibraltar - Belgija 0:6 (Benteke 2, 43, 56, Vicel 19, Mertens 51, E. Azar 79), Estonija - Grčka 0:2 (Torosidis 2, Stafilidis 61). Plasman u Grupi H poslije trećeg kola: Belgija 9 bodova, Grčka 9, BiH 6, Estonija 3, Kipar i Gibraltar bez bodova.