Srbija - Republika Irska 2:2 (0:1)

Stadion: „Rajko Mitić“. Gledalaca: 10.000. Sudija: Viktor Kasai (Mađarska). Strijelci: 0:1 Hendrik (3), 1:1 Kostić (62), 2:1 Tadić (69 - penal), 2:2 Marfi (81). Žuti kartoni: Nastasić, Katai (Srbija), Vard, Hendrik, Brejdi, Vilan (Republika Irska). SRBIJA: Rajković, Rukavina, Gudelj, Nastasić, Ivanović, A. Mitrović (od 59. Pavlović), Tadić, Mladenović (od 77. D. Tošić), Milivojević, Kostić (od 82. Katai), Vuković. Selektor: Slavoljub Muslin. REPUBLIKA IRSKA: Randolf, Kolman, O’Šea, Keog, Vilen, Long (od 90+1 Klark), Brejdi, MekKlaren, Hendrik (od 76. Marfi), Vard (od 70. Kvin), Valters. Selektor: Martin O’Nil. Fudbaleri Srbije odigrali su neriješeno 2:2 (0:1) protiv Republike Irske na stadionu „Rajko Mitić“ u Beogradu u prvoj utakmici kvalifikacija za plasman na Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine. Irci su poveli 1:0 i dobili prvi dio, potom je Srbije okrenuli, da bi gosti ipak stigli do remija u finišu susreta. Ovo je meč prvog kola Grupe D u kojoj su još pored Srbije i Republike Irske svrstani: Austrija, Moldavija, Gruzija i nosilac grupe polufinalista ovogodišnjeg prvenstva Evrope u Francuskoj Vels. U prvom meču ove grupe danas je Austrija u Tbilisiju pobijedila Gruziju rezultatom 2:1 golovima Hinteregera u 16. i Janka u 42. minutu, dok je pogodak za domaćina postigao Ananidze u 78. minutu. U okviru ove grupe u istom terminu kao i Srbija i Republika Irska u Kardifu igrali su Vels i Moldavija, a Velšani su pobijedili rezultatom 4:0 golovima Vokesa u 38, Alena u 43. i Bejla u 51. i 90+5. minutu iz penala.