Mladost bolja od Širokog

Fudbaleri Mladosti iz Doboja kod Kaknja nastavili su sa sjajnim premijerligaškim partijama, nakon što su danas na svom terenu savladali momčad Širokog Brijega rezultatom 3-1.

Mladost je tako ostala jedini neporažen tim nakon sedam kola, a ovim trijumfom je došla na drugo mjesto na tabeli. Baš kao što smo očekivali i najavili u analizi ovog derbija kola, Mladost je od početka susreta bila konkretniji tim od gostiju i trudila se, prepuna samopouzdanja, da pokaže da pripada u gornji dio tabele, sa najkvalitetnijim ekipama lige. Domaćinu nije bilo lako doći u poziciju da stvori probleme Širokom Brijegu koji je ipak ostvario značajan napredak u odnosu na period od prije dolaska Branka Karačića, ali i pored toga je djelovala ozbiljnije na terenu.

Ipak, sve se promijenilo u 72. minuti, kada najiskusniji fudbaler na terenu, Vagner Santos Lago, glavom pogađa mrežu nemoćnog Adnana Hadžića za veliku radost gostiju i vodstvo od 1-0. Nije Mladosti trebalo dugo da poravna. Već u 75. minuti Anel Husić je postigao pogodak, a prethodila mu je zaista nevjerovatna greška golmana gostujućeg tima Antonija Solde. Loptu je doslovno prodao, a fudbaleri Mladosti su se uz dosta muke ipak uspjeli snaći na malom prostoru.

Igrala se 85. minuta, kada je Stipo Marković napravio još jednu veliku glupost, čime je krunisao očajan dan za odbranu gostiju. Napravio je bez prijeke potrebe jedanaesterac i dao Mladosti šansu da dođe do vodstva. Do popravka svoje greške kod prvog gola Mladosti umalo je došao Antonio Soldo. Pročitao je udarac Gorana Brkića, ali je ovaj svejedno uspio da ga savlada. Gosti su totalno psihološki pregaženi krenuli sa centra, a za njihov potpuni potop pobrinuo se Anel Husić, koji je još jednom iskoristio neshvatljivu postavku odbrane, napravio lijep solo prodor i pogodio mrežu Solde za konačnih 3-1.

Mladost je od većine onih koji prate Premijer ligu BiH detaljnije bila favorit u ovom meču s obzirom na sve prikazano od početka sezone, a da je došla do potpuno zaslužene pobjede potvrdila je i statistika na kraju utakmice, gdje je Mladost imala i posjed lopte i broj udaraca ka golu Širokog Brijega na svojoj strani. Uz samo 2 ili 3 kvalitetna pojačanja na polusezoni, Mladost definitivno ima šansu da se uključi u utrku za najviši plasman, a nema sumnje da će napraviti još dosta kvalitetnih rezultata po uzoru na ovaj.