Stari Grad nemoćan u Čelincu
Večeras je u Sportskoj dvorani u Čelincu odigrana i pretposljednja utakmica prvog kola Premijer futsal lige Bosne i Hercegovine. Prve bodove u novoj sezoni zabilježio je i KMF Čelinac pobjedom nad ekipom MNK Mostar SG 'Staklorad' rezultatom 6:1. Domaći su krenuli agresivno sa samo jednim ciljem, da se domaćoj publici predstave u najboljem svjetlu na početku nove sezone. I već nakon 9 minuta igre dolaze do prednosti, strijelac za 1:0 bio je sjajni reprezentativac BiH, Srđan Ivanković. Minut kasnije udarcem sa 10 metara Mostarci poravnavaju rezultat na 1:1 preko Zatagića. Nije se dugo igralo ni nakon toga, samo 4 minute kasnije novi gol za Čelinac, gol Starog Grada pogodio je Kokanović, novo pojačanje ekipe iz Čelinca. U 17. minutu novi pogodak za domaću ekipu, ponovo je strijelac Srđan Ivanković, lob udarcom je savladao Hasanspahića. Na odmor se otišlo rezultatom 3:1 u korist domaćih. U 28. minutu, Janknović siječe kontru gostiju, šalje loptu do Ivankovića koji nakon duplog pasa sa Kokanovićem postiže i treći pogodak na ovome meču. Novi gol za domaće u 31. minutu, akciju je prodorom započeo Janković, zatim dodaje loptu do Blagojevića koji na drugoj strani sjajno pronalazi novajliju Zelenkovića za 5:1. 5 minuta prije kraja indirektan udarac za Čelinac, još jedna sjajna akcija u kojoj su učestvovali Ivanković, Janković i na kraju Kokanović koji postiže svoj drugi pogodak i postavlja konačnih 6:1 za Čelinac. Sjajno izdanje ekipe iz Čelinca, oni u idućem kolu dočekuju KMF Tango iz Istočnog Sarajeva, dok Mostarci dočekuju novog premijerligaša Jošavku, takođe iz Čelinca. KMF ČELINAC - MNK MOSTAR SG 'STAKLORAD' 6:1 (3:1) Sportska dvorana Čelinac Gledalaca: 200 Sudije: Damir Knežević (Livno) i Adis Duraković (Bugojno) Strijelci: Ivanković 3, Kokanović 2, Zelenković (Čelinac), Zatagić (Mostar SG) KMF Čelinac: Stanivuković, Janković, Ivanković, Kljunić, Kokanović, Suvajac, Radosavac, Todorović, Ličina, Kokić, Zelenković, Janković, Blagojević, Pivaš MNK Mostar SG 'Staklorad': Hasanspahić, Mršo, Marković, Martinović, Zatagić, Tinjak, Pašalić, Cerovina, Beširević, Husnić

Sarajevo 6 : 5 Salines
Sloga 4 : 1 Radnik MD Šop
Borac 2 : 4 Mostar SG
Brotnjo 3 : 7 MNK Hercegovina
Željezničar 7 : 5 Sloboda Kompred