Dvije medalje za srpske veslače na Svjetskom kupu

Dvije srpske posade osvojili su srebrenu i bronzanu medalju na Svjetskom kupu u veslanju u Sloveniji.

Na slovenačkom jezeru Bled održan je 1.Svjetski kup ove godine, a srpski veslači su na njemu osvojili dvije medalje. Do vicešampionske titule u Sloveniji stigao je dubl skul Marko Marjanović, Aleksandar Filipović. U finalu srpski čamac zauzeo je drugo mjesto s vremenom 6:16,72. Trijumfovala je njemačka posada Haker, Kruger s 6:12,98, dok je bronza pripala Česima Pločeku i Jirki (6:20,56). Do bronze je stigao četverac bez kormilara Veselin Savić, Dušan Bogičević, Nikola Stojić, Radoje Đerićm, koji je prvi put veslao u ovom sastavu. Oni su stazu dugu dva kilometra prešli u vremenu od 6:07,63, iza srebrene posade Španije (6:07,39) i ekipe Belorusije (6:04,90). Pored ove dvije posade u finale se plasirala i Iva Obradović koja je na kraju zauzela šesto mjesto.

Svjetski kup na Bledu je bilo poslednje takmičenje pred Evropsko prvenstvo koje će se krajem maja održati u Poznanju i na kojem će Srbiju predstavljati šest posada.