Podjela bodova u Novom Gradu

Na teškom gostovanju juče su bili rukometaši prnjavorske Sloge, koji su u okviru 8. kola Druge lige RS gostovali u Novom Gradu, gdje su sa Srednjoškolcem remizirali, odigravši 25:25.

Iako Prnjavorčani mogu biti zadovoljni bodom, ostaje žal za sva tri, budući da su izjednačujući pogodak primili po isteku regularnih 60 minuta, udarcem sa 9 metara.

Otvorili su gosti dobro utakmicu, nametnuli svoj ritam, imali igru, kontrolisali rezultat. U pojedinim dijelovima prvog poluvremena imali i tri gola prednosti, ipak uporni domaćin nije dozvoljavao da se Sloga odlijepi na veću razliku i riješi pitanje pobjednika, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 13:11 za goste.

U drugih 60 minuta Srednjoškolac je zaigrao bolje, napravio seriju od 4:0, pa je u 37. minuti na semaforu pisalo 18:15 za domaće. Sa tri gola prednosti ušlo se u posljednjih 10 minuta utakmice. Za pet minuta Sloga pravi seriju 3:0, te stvari vraća na početak. Bio je to i početak triler završnic. U posljednjih pet minuta viđena je rezultatska klackalica, a minut prije kraja Sloga je povela 24:23. 50 sekundi do isteka regularnih 60 minuta Srednjoškolac je izjednačio iz sedmerca, i onda infarktna zavšnica. 15 sekundi prije kraja utakmice, Bursać je doveo Slogu u vođstvo 25:24, i činilo se tada da pun plijen ide za Prnjavor. Tako nisu mislili i domaći, koji su nakon brzog centra dobili prekršaj, vrijeme na semaforu je isteklo. Ostalo je još samo da se izvede deveterac, na radost domaćih, pogodio je Vajagić, koji svojoj ekipi donosi bod.

Najefikasniji igrač utakmice bio je pivot Srednjoškolca Elčija koji je postigao 12 golova, dok su se god gostiju istakli Šljivić sa 20 odbrana i Crnogaća sa 8 golova.

Rukometaši odlaze na zimsku pauzu. Lider druge lige je Čelinac, Srednjoškolac se nalazi na drugoj poziciji, dok je prnjavorska Sloga polusezonu završila kao trećeplasirana.