Lokomotiva poražena u prvom pripremnom susretu

Brčanska Lokomotiva je, nakon deset dana priprema,  odigrala prvu  prijateljsku  utakmicu sa ekipom Gornjeg Rahića, koja se takmiči u Prvoj kantonalnoj ligi. Iako su Lokosi imali dobre momente u svojoj igri i dosta stvorenih prilika, poraženi su rezultatom 3:1. Počasni pogodak za Brčake postigao je novajlija Marko Gajić.

Gornji Rahić - Lokomotiva

Prvi gol Rahić je postigao nakon sjajne akcije, kada je, poslije  centaršuta Jukanovića, na loptu naletio Kešinović i pogodio za 1:0, u samom finišu prvog poluvremena. Domaći su u 61. minuti poveli sa 2:0 preko Smajlovića. Lokosi su rezultat smanjili u 64. minutu  preko  Gajića, koji je pogodio iz slobodnog udarca. Konačan rezultat postavio je u 76. minutu Nukić, bivši igrač Lokomotive, i meč je završen rezultatom 3:1.

„Na današnjoj utakmici, iz opravdanih razloga, nije bilo šest naših igrača. Trenažni proces teče po planu, momci se vraćaju u formu i ova utakmica je bila prva u nizu koju ćemo odigrati tokom pripremnog perioda.  Iskoristiću priliku  da se zahvalim rukovodstvu i igračima domaće ekipe, koji su nas sjajno ugostili, i  na fer i korektnoj igri“, kazao je Mladen Bojić, trener Lokomotive.

Stadion u Gornjem Rahiću

Strijelci: 1:0 Kešinović u 45, 2:0 Smajlović u 61, 2:1 Gajć u 64, 3:1 Nukić u 76.

Gornji Rahić: Kordić, Bošnjaković, Karalić, Mušić, Tirić, Avdić, Aleksić, Ibrišimović, Jukanović, Nukić i Kešinović. Još su igrali: Pejzić, Haušić, Rizvanović, Potrić, Smajlović, Ikanović i Mehić

Trener: Mirsad Kevrić

Lokomotiva: Radovanović, Nin. Balorda, Gajić, Simić, Arsenić, Stamenić, Petrović, Ćumurović , Đukanović, Jeftić i Golubović.  Još su igrali: Mil. Balorda, Lazić i Dragičević.

Trener: Mladen Bojić

Narednog vikenda Brčaci će odigrati još jednu  pripremnu  utakmicu, ali protivnik, mjesto, vrijeme još nisu poznati.

OFK Šekovići 4 : 3 Partizan
Zadrugar 3 : 1 Bratstvo
BSK Ledinci 3 : 2 Majevica
Omladinac 2 : 0 Čelopek
OFK Trnovica 3 : 1 Jedinstvo
Radnički 2 : 5 Milići
Podrinje 6 : 3 Vlasenica
Lokomotiva 6 : 3 Lokanj