Nevjerovatno važna pobjeda ''Sokolova''

Rukometaši Slavije savladali su večeras na svom parketu direktnog konkurenta za opstanak u Premijer ligi BiH, Derventu 27:22.

Nije mogla Slavija bez pehova ni u ovom meču. Dugoj listi povrijeđenih igrača već od druge minute ovog meča pridružilo se sjajno krilo Ivan Benić. Nezgodno je on doskočio, I bilo je odmah jasno da je za njega ova utakmica završena, a naknadno će se znati kolika je pauza pred ovim krilnim rukometašem.

Povela je Slavija 3:1 u prve četiri minute utakmice, ali je onda uslijedio period od nekoliko minuta bez pogotka što koriste gosti iz Dervente I serijom 4:0 stižu do prednosti od 5:3. Ipak, uspjeva Slavija sa dva brza gola da se vrati u susret, te izjednači utakmicu, a onda je nastupila rezultatska klackalica, gdje su čas jedni,a a čas drugi bili u vodstvu.

Slavija uspjeva da u posljednjih 10 minuta prvog poluvremena uspostavi kontrolu susreta, i da onovo ode na dva razlike, da bi Derventa golom sa zvukom sirene smanjila na -1, i na odmor se otišlo pri rezultatu 13:12 za ‘’Sokolove’’.

Sjajno je Slavija otvorila drugo poluvrijeme. Odbrana je podigla igru na još jedan viši nivo, a Miloš Močević je na golu odbranio nekoliko bitnih i jako teških šuteva, te sedmercem Lukete i kontrama Pandžića i Vukadina, Slavija odlazi na +4, 18:14.

Dalo je to veliki vjetar u leđa izabranicima Borisa Tešanovića koji uspjevaju da u tim momentima prelome utakmicu. Na jednom sedmercu za protivnika uveo je u igru drugog golmana Stefana Traparu, koji nastavlja tamo gdje je stao Močević. Brani Trapara taj sedmerac, a onda i još četiri šuta gostima, te Slavija u 52. minutu, poslije gola Duška Čelice, odlazi na maksimanih +8, 25:17.

Poslije još jednog odbranjenog šuta Bojana Grujičića u 54. minutu bilo je jasno da je u ovoj utakmici sve gotovo I da će Slavija slaviti pobjedu, a konačan rezultat, poslije prvog seniorskog pogotka u karijeri Igora Lazarevića, glasio je 27:22 u korist domaćina.

Najefikasniji u domaćem timu bio je još jednom sjajni pivot Mladen Vukadin sa osam postignutih golova, a pratio ga je Marko Pandžić sa šest. Kod gostiju Bojan Grujičić i Vukašin Zekić postigli su po pet.

RK SLAVIJA - RK DERVENTA 27:22 (13:12)