Mičić i Tešanović donijeli pobjedu Motoristima

Ognjen Mičić

Fudbaleri Famosa slavili su danas na svom terenu teškom mukom pobjedu 2:0 nad Jedinstvom iz Brodca u meču 16. kola Druge lige Republike Srpske grupa Istok.

Famos daleko bolje izgleda na jako teškom terenu u prvom poluvremenu. Kiša i voda uslovili su da igrači ulože veliki napor ne bi li odigrali nešto smisleno, ali pravih prilika nije bilo.

Domaćin svoje dvije najbolje propušta poslije prekida, ali šutevi Blažića i Frganje odlaze van okvira gola. I onda u 20. minutu Famos uspjeva preko Ognjena Mičića da stigne do 1:0. Bio je to šut tačno sa linije šesnaest metara, ne toliko jako, ali precizno po zemlji, što je uz dosta nakvašen teren, bilo dovoljno da se savlada Gavrić.

Gosti u prvom poluvremenu praktično nisu uspjeli ništa konkretnije da urade, ali u drugom poluvremenu drugačija slika. Famos ne uspjeva da iznese loptu sa svoje polovine, no gosti to ne uspjevaju da iskoriste, niti uspjevaju da iskreiraju neku šansu koja bi previše ugrozila Dušana Remića. Najbolju je promašio Mitrović. Finiš meča ponovo pripada Famosu, a Nikola Janković pogađa i prečku.

I kada su svi očekivali kraj u jednoj gužvi u kaznenom prostoru, najbolje se snašao Marko Tešanović i pogodio za konačnih 2:0.

FAMOS - JEDINSTVO BRODAC 2:0 (1:0)