17.09.2018 Radio Nevesinje

Velež jednom pogodio

U 6. kolu Druge lige RS – istok Velež je danas u Nevesinju savladao Ilićku sa 1:0 i zadržao stoprocentan učinak na Gradskom stadionu. Nevesinjci su stvorili veliki broj prilika, ali je odluka ipak pala sa bijele tačke. Siguran izvođač bio je Petković.

Velež je igrao borbeno i napadački. Ređale su se šanse, ali nije bilo realizacije, pa je odbrana morala biti budna do samog kraja.

Na početku susreta minutom ćutnje odata je počast preminulom dugogodišnjem igraču Veleža Draganu Ratkoviću.

Nakon šest kola Velež je sa 10 bodova u gornjem dijelu tabele, što je i bio plan stručnog štaba pred početak sezone. U narednom kolu nevesinjska ekipa biće gost Budućnosti iz Pilice.

Dosadašnji tok prvenstva protekao je u potpunoj dominaciji Jedinstva. Brčaci su danas u Gacku glatko porazili Mladost sa 3:0 što je bio njihov šesti trijumf u isto toliko kola.

VELEŽ – ILIĆKA 1:0 (1:0)

Gradski stadion u Nevesinju. Gledalaca: 150. Sudija: Bojan Pejić (Sokolac). Strijelac: Miljan Petković u 30. minutu.

VELEŽ: Zurovac, Repović, Vučetić, Petković, Prodanović, Radulović (Grujičić), Mrkajić, Radović, Milidrag, Ivanišević (Vuković), Grubačić (Šiljegović).

ILIĆKA: Gorančić, Grubešić, Baljak, Zimonjić, Tomić, Arsić, Bojić, Mišković (M. Krajšumović), Lazukić ( N. Krajšumović), Krstić (Blagojević), Bobar.