Supač polje ostalo neosvojivo

Derbi 10. kola regionalnog Istoka, između Milića i Mladosti iz Bogutovog Sela,  u potpunosti je opravdao očekivanja ljubitelja najvažnije sporedne stvari na svijetu. Utakmica puna lijepih poteza i  dobrih duela  završena je pobjedom domaće ekipe i rezultatom 2:1.

Iako su u ovaj meč trebali ući u najjačem sastavu, jedan od najboljih igrača u timu Ranka Lalovića, Mirko Marinković, je izostao zbog privatnih obaveza, tako da su  Milićani neočekivano  oslabljeni dočekali protivnika. S druge strane i gosti iz Bogutovog Sela su stigli samo sa 12 igrača, od kojih je nekoliko bilo mlađih od 21 godine.

Od početka susreta domaća ekipa je krenula agilno i sa jasnim ciljem da što prije postigne pogodak. Prvu šansu imao je Lazić koji presjeca jednu loptu na 16 metara i šutira pored gola. Nedugo zatim šut je oprobao i Vidović, skoro sa istog mjesta,  ali i  epilog je bio isti. Milićani  su bili najopasniji po desnoj strani po kojoj su djelovali Vidović i povratnik u ekipu Jolović, koji je dva-tri puta,  nakon dobrih lopti Ružičića,  ulaskom u šesnaesterac Mladosti pravio pravu pometnju. Nedostajala je samo bolja završnica jer je u svim ovim situacijama gostujuća ekipa u posljednji  čas uspijevala da izblokira povratne lopte. Najbolju šansu, sredinom prvog dijela,  imao je Antunović koji, nakon lopte Ružičića iza leđa odbrane, hvata volej sa 11 metara,  ali lopta prolazi iznad same prečke. Iako su imali totalnu dominaciju na terenu, do vođstva od 1:0 domaći dolaze sa bijele tačke u 40. minutu. Dobar centaršut Jolovića u peterac gostiju  izazvao je pometnju, a Radovanović,  koji je bio u najboljoj poziciji, prilikom šuta biva sapleten od gostujućeg štopera i sudija opravdano dosuđuje najstrožu kaznu. Siguran realizator kaznenog udarca bio je upravo  igrač nad kojim je prekršaj i načinjen. U prvom dijelu susreta gosti nisu ništa pokazali od igre po kojoj su bili prepoznatljivi u prethodnih nekoliko kola, a njihovi pokušaji da iz kontranapada nešto učine nisu zadali mnogo problema odbrani Milića, čak su u nekoliko situacija bili brži od zadnje linije domaćih,  pa su upadali u ofsajd zamku. U drugo poluvrijeme domaća ekipa ulazi još borbenije, pokušavajući da što prije riješi susret u svoju korist. Priliku da poveća prednost u 58. minutu ne koristi Ćirković koji, nakon kornera Antunovića, sam, sa pet metara, šutira pravo u ruke golmana Mladosti. Prilika za popravni pružila mu se samo dva minuta kasnije i on je ovog puta koristi.  Nakon kornera sa desne strane gosti izbijaju loptu na nekih 30 metara prema Skoči koji dobrim centaršutom nalazi Ćirkovića na nekih  osam metara i on glavom povećava rezultat na  2:0. U 69. minutu gosti ostaju sa deset igrača jer je Cvijić, zbog nesportskog ponašanja i psovki upućenih glavnom arbitru, dobio drugi žuti karton. Na sreću, njegovi saigrači su ga spriječili u namjeri da se obračuna sa sudijom i nisu dozvolili da ova situacija pokvari do tada odličnu fudbalsku predstavu. Ubjedljivo vođstvo i brojčana nadmoć dovode do opuštanja u redovima domaćina, što gosti koriste da smanje rezultat.  Nakon slobodnog udarca sa nekih 20 metara Lazarević šutira pravo u živi zid od koga se lopta odbija pravo njemu u noge, a Ćirković  ga, u želji da izblokira šut, sapliće u šesnaestercu i sudija još jednom pokazuje na bijelu tačku, sa koje je siguran bio  kapiten gostiju. Pogodak Mladosti donosi nervozu u redove Milića, ali i pauza od petnaest dana pokazuje svoju štetnost. Na sreću domaćih, Mladost do kraja, osim nekoliko centaršuteva, koje je odbrana Milića, koja važi za jednu od najboljih u ligi, lako osujetila, nije pokazala ništa što bi pobjedu domaćih dovelo u pitanje. S druge strane, Lalovićevi izabranici su imali dvije idealne prilike da promijene rezultat.  Prvo je Jovanović izašao sam pred čuvara Vukovića kojeg prelazi dobrim lažnjakom i u želji da ne bude sebičan, pokušava da odigra Radovanoviću koji je bio sam na drugoj stativi, ali loš pas prolazi iza leđa najboljeg strijelca Milića. Šansu je u finišu imao i Jolović, poslije utrčavanja iza leđa odbrane iz drugoga plana, prima na grudi dobru loptu Ružičića, ali njegov šut prolazi kraj same stative. Na kraju, domaća ekipa je na svoj saldo upisala još tri boda koja su ih dovela na drugo mjesto na tabeli.

FK Milići

Milićani su još jednom pokazali da sa Supač polja  nijedna ekipa ne može odnijeti bodove.

„Još jedna dobra utakmica za nas i još jedna važna pobjeda u borbi za vrh. Falila nam je bolja realizacija u nekoliko situacija,  ali se osjetio i nedostatak Marinkovića u našoj ekipi. Veliki danak je uzelo i neigranje od 15 dana, pa smo pred kraj pali fizički, ali smo na kvalitet priveli utakmicu kraju i zasluženo pobijedili.  Možda je pobjeda trebala i prije da se obezbijedi,  ali, kao što svi znamo, bodovi se pišu, a sve ostalo ostaje iza nas. Ekipi iz Bogutovog Sela želimo sreću u nastavku sezone,  a mi se okrećemo sljedećoj utakmici kada gostujemo ekipi Trnovice. Na ruku su nam išli i rezultati današnjih utakmica, tako da uz minus od jednog boda i sa utakmicom manje, te lijepim rasporedom, očekujemo da ćemo napokon zasjesti na vrh tabele Regionalne lige, grupa Istok“, kazao je Boban Jolović, kapiten Milića.

Boban Jolović, kapiten Milića

Milići – Mladost (Bogutovo Selo) 2:1 (1:0)

Stadion Supač polje

Gledalaca: 70

Sudija: Goran Lakić (Brčko)

Strijelci: 1:0 Radovanović u 40. (KU), 2:0 Ćirković u 60, 2:1 Lazarević u 69. (KU)

Žuti kartoni: Lazić (Milići), Vuković, Stanojević, Jugović (Mladost)

Crveni karton: Branislav Cvijić (Mladost) u 58.

Milići: Đorđić, Jolović, Vidović, Ćirković, Ružičić, Jovanović (od 65. Bačić), Radovanović (od 75. Došić), Antunović, Lazić, Skočo, Mičić

Trener: Ranko Lalović

Mladost: Vuković, Bojić, Lazarević, Stanojević, Zarić (od 82. Đokić), Jugović, Marinković, Miljanović, Pajić, Gajić, Cvijić

Trener: Boris Panić

Igrač utakmice: Dragan Radovanović (Milići)

Sloboda 2 : 2 OFK Trnovica