64 : 50

Borac poveo u finalnoj seriji

23.04.2018 Administrator DC

KoŔarkaŔi Borca savladali su sastav Bratunca rezultatom 64:50 u prvoj utakmici finalne serije plej-ofa za Ŕampiona Republike Srpske, te stigli na samo dva koraka od plasmana u Ligu BiH. Druga utakmica igra se u srijedu u Bratuncu sa početkom u 20 časova.

Do trijumfa nad gostima izabranici Marka TauÅ”ana stigli su zahvaljujući perfektno odigranom drugom poluvremenu u fazi odbrane, dozvolivÅ”i igračima Milivoja Mlađenovića da za 20 minuta igre postignu samo 13 poena! Zaostajali su crveno-plavi za Bratunčanima 5 poena pred start drugog poluvremena (32:37), ali su od trenutka kad su trojkom najefikasnijeg pojedinca na terenu Peđe Lončara preÅ”li u vođstvo (45:43) polovinom trećeg kvartala zagospodarili terenom i noÅ”eni podrÅ”kom preko 1500 navijača u dvorani Borik stigli do 1:0 u finalnoj seriji.

Peđa Lončar je, kako rekosmo, sa 22 poena imao najbolji poenterski učinak, NebojÅ”a Nikolić je postigao 21, dok je Srđan Lončar zabilježio 16. U gostujućem sastavu najefikasniji je sa 14 poena bio Goran Bogičević, 12 je postigao Nikola Pilindavić, a 10 Zoran Kupusović.

BORAC ā€“ BRATUNAC 64:50 (18:19, 14:18, 17:6, 15:7)

dvorana: Borik, gledalaca: 1500, sudije: Bojan Jovanić, Miljan Šobot i Dario Damjanović.

BORAC: Nikolić 21, Barbarez, P. Lončar 22, S. Lončar 16, Kecman, Dragičević, Aničić, Samardžić 3, Stupar, Lakić 2, Ćulum, Omerkadić. Trener: Marko TauÅ”an.

BRATUNAC: Bogičević 14, Kupusović 10, Erkić 5, Milidrag 2, Kovač 7, Deurić, Maksimović, MiloÅ”ević, Deronjić, Alempić, Jokić, Pilindavić 12. Trener: Milivoje Mlađenović.

(borac-sport, foto: borac-sport, V. Tripić)