4/4
18 : 22

Milojevićevo znanje jače od Cedevitinih miliona

13.10.2018 Đ. MaleÅ”ević

KoÅ”arkaÅ”i Mega Bemaksa nastavljaju da oduÅ”evljavaju. U trećem kolu ABA lige doÅ”li su do treće pobjede, slavivÅ”i kod Cedevite sa 95-86.

Prvi period bio je dosta izjednačen. Ekipe su se smjenjivale u vodstvu na startu susreta a kasnije je Mega bila bolji rival. Bolju igru krunisali su vodstvom 27-23 nakon prvog perioda. U drugom dijelu igralo se u serijama. Mega je u jednom trenutku imala i sedam poena prednosti ali do kraja prvog poluvremena prosuli su tu prednost. Na poluvremenu je bilo 47-47.

Mega je veoma raspucano uÅ”la u drugo poluvrijeme. Pogađali su trojke, pogađali dvojke pod faulom i imali su i osam poena prednosti. Cedevita je uspjela da smanji zaostatak na trenutak ali Mega je nakon tri perioda imala pet poena prednosti. U poslednjem periodu Mega je imala i 11 poena prednosti. U zavrÅ”nici je Cedevita priÅ”la na -6, Madžet je Å”utirao trojku ali je promapio i tu je bio kraj. Mega je na kraju slavila zasluženo u Zagrebu.

Megu je do pobjede predvodio Čarapić sa 17 poena dok je Bitadze imao 16 poena i 13 skokova. Cedevitu je predvodio Bel sa 15 poena i deset skokova.

Mega je sada na omjeru 3-0 dok je Cedevita na 1-2.