84 : 75

Mladost uzela mjerz Bratuncu

25.11.2018 Tekst i foto: Slobodan Dakić

Ā MRKONjIĆ GRAD-KoÅ”arkaÅ”i mrkonjićke Mladosti u Å”estom kolu Prmjer loige BiH pobjedili su ekipu Bratunac RTB 84:75.Pobjeda domaćih koÅ”arkaÅ”a je zaslužena, mada su se gosti predstavili kao kvalitetna i poletna ekipa.Mrkonjićani su do pobjede doÅ”li odličnom igrom u trećoj četvrtini koju su rjeÅ”ili u svoju korist 26:7.Gosti u posldnjih deset minuta utakmice nisu uspijeli da prekorenu rezulata u svoju korist, mada su taj period igre dobili Ā 22:15.Naime, koÅ”arkaÅ”i Mladosti pametnom igrom prvele su meč kraju i zaslužno pobjedili.

Ā Inače, gosti su bolje otvorili utakmicu i prvi period igre dobili 24:12.U drugoj četvtrini viđena je ravnopravna igra na parketu, pa se taj period igre zavrÅ”io 22:22.Tako su gosti na odmor otiÅ”li sa prednosti 46:33.KoÅ”arkaÅ”e Bratunca u prvom poluvremenu služio je Å”ut za tri poena, a koÅ”arkaÅ”i Mladosti propisno su se ispromaÅ”ivali sa linije slobodnih bacanja.

Ā

U trećoj četvrtini sjajna igra izabranika Gorana Sladojevića.Agresivnom i brzom igrom razbili su četu trenera Ognjena Radića i taj period igre dobili sa 19 poena razlije(26:7), Å”to je bilo ključno za pobjedu.

Ā KoÅ”arkai Mladosti nakon odigranih Å”et kola imaju skor četri pobjede i dva poraza, a Bratunca dvije pobjede i četiri poraza.

Ā Trener Mladosti Goran Sladojević zadovoljan je pobjedom svoje ekipe.

Ā -Odlčila je treće četvrnina.Bratunac ima dobru ekipu, mada su im nedostajala tri igrača u ovom meču.Mi smo morali da dobijemo ovaj meč poslije poraza protiv Studenta nakon produžetaka.Ekipa je psiholoÅ”ki bila pala, ali smo se uspijeli vratiti uĀ  utakmicu u trećoj četvrtini i prelomili rezultat u naÅ”u korist.Imali smo prednost i od 17 poena., a gosti su pokuÅ”avali da se rezultatki vrate u meč.Međutim, mi smo razliku znali da sačuvamao i zasluženo pobjedimo- rekao je Sladojević.

Treneru gostiju Oljnjenu Radiću, teÅ”ko je pao poraz njegove ekipe, koja je prvo poluvrijeme odigrala odlično.

-Nama seĀ  drugi ili treći put deÅ”ava iste situacija.Postalo je siptomatično da dobro odigramo prvo poluvrijeme, a da u trećoj četvrtini dolazi do pada.Nebih to pripasao nekoj fizičkoj spremi igrača, nego smanjenoj rotaciji u ekipi.Jenostavno nisam mogao da rotiram veliki broj igrača, jer zbog povrede tri igrača imamo ā€žkratkuā€œ klupu.Mislimd a je 19 poena razlike za Mladost u trećoj četvrtnini prsudilo pobjednika.Ekipa Mladosti je poznata po čvrstoj i agresivnoj igri na svom terernu.Pobjedil su u Mrkonjić Gradu Zrinjski, Kakanj i Slobodu.Očekivao sam viÅ”e od svoje ekipe i pobjedu.Nismo uspijeli i ne preostaje nam niÅ”ta drugo nego da se pripremamo za meč sa Sparsima na naÅ”em terenu- rekao je Radić.

U domaćem sastavu VladimirĀ  Aleksić postigao je 18, a kod gostiju sa 19 poena najefikasnije je bio Stefan Nikolić.

Ā  Mladost u narednom kolu gostuje ekipi Å irokog, dok će Bratunac RTB ugostitiĀ  ekipu Sparsa.