84 : 93

Trebinjci slavili u Vogošći

16.12.2019 Administrator DC

kk leotar (4).JPG

U 10. kolu Prvenstva BiH, košarkaši "Leotara" su u Vogošći pobijedli istoimenu ekipu rezultatom 84:93 (10:30, 17:25, 32:11, 25:27). Ovo je sedma pobjeda Trebinjaca, druga u gostima, a domaćin je i dalje bez pobjede.

Tokom prvih deset minuta gosti su bili gospodari parketa u KSC "Amel Bećković" jer su ovu četvrtinu dobili sa plus 20 koševa razlike.

Od početka su gosti preuzeli stvar u svoje ruke i tokom prve četvrtine - od šestog do desetog minuta od rezultata 6:12 došli su na 10:30.

I u drugoj četvrtini gosti su nastavili sa dobrom igrom tako da su i ovaj period dobili sa osam koševa razlike, pa se na pauzu otišlo sa rezultatom 27:55, a najveća prednost bila je u 17. minutu pri rezultatu 17:47.

Treću četvrtinu domaćin je zaigrao daleko bolje i polako je počeo da smanjuje razliku tako da je ovu četvrtinu dobio  sa 32:11 i sa rezultatom 59:66 ušlo se u posljednju četvrtinu.

Gosti su u posljednjoj četvrtini ponovo povećali prednost koja je u 36. minutu bila plus 17 - 72:89, ali je domaćin uspio samo da smanji razliku na konačnih 84:93.

Kod domaćina najefikasniji su bili Campbell sa 20 i Radivojević sa 12 koševa, a kod pobjednika Aleksić je imao dabl-dabl učinak sa 17 koševa i 10 skokova, Rikalo je postigao 20 koševa, Damjanović 14, Ninković 12 i Andrejević 11 koševa.